Melissa sa vráti leto

V kalendári, 1. septembra, a dnes deti chodili do školy, čo znamená, že v lete je u konca. Trochu smutné, tak som sa odtrhnúť vetvičku medovky a variť s ranný čaj priviesť leto späť. A skutočne, po tomto šálku čaju a ďalšie kúpanie v mori viete, že na južnom pobreží Krymu v lete pokračuje.

Melissa officinalis.

Ja jednoducho milujem Melissa. A to nielen vďaka svojej chuti, a môže dokonca kvôli svojmu názvu, ktorý má čo do činenia s mojím narodením, lebo v gréčtine Melissa prostriedky včela. V Rusku, to je tiež spojená s včelami, volanie Pchelyakov, a to nielen kvôli tomu, že sa jedná o výborné jedlo pre nich, ale aj preto, že jeho vody infúzie trávy a cukru ľahko mohli zladiť dve včelstva, ale stačilo im posypeme touto kvapalinou.

Melissa officinalis.



Melissa officinalis (Melissaofficinalis) - je trváca bylina podzemok s námestí, vysoko rozvetvené výška stonku 80-100 cm Listy opak, tmavo zelená, spodná ľahší potiahnutých žliaz chĺpky, vajcovité, ozubením na okrajoch, s vráskavý povrch .. Kvety sú malé, biele alebo ružové, zhromaždené vo falošných praslenov, ktorý sa nachádza v pazuchách horných listov 6-12- kvitnú v júni až auguste, v druhom roku života. Ovocie - prefabrikované oreshki- dozrievajú v auguste až septembri. Okrasné odrody: 'všetkozlato'(Zlatožltej listy, kvety sú biele, neskôr svetlo fialová), 'Aurea'(Tmavo zelené listy so zlatými pruhmi). Vlasť medovky - Mediterranean.

Melissa - včela.

Melissa Vždy som orezať sezónu na niekoľko časov. Pri pravidelnom váhe života (2-3 krát počas vegetačného obdobia) vo výške 10 cm od povrchu pôdy rýchlo rastie a vytvára husté krásne hranice. Môže byť použitý pre pristátie na lôžku z pikantné, v mixborders kde hrozienka Tieto prostriedky môžu byť žlto sfarbené forme. Schéma pristátie 70 x 30 cm, hĺbka sejby 1-1,5 cm. Na jednom mieste môže rásť až do 10 rokov. Dáva prednosť hlinité a piesčité, úrodnej pôdy.
Melissa - sa pestuje, často beží divoký pikantné, liečivý, medonosných, okrasných (stupeň) rastlinu. V zdravotníctve potraviny konzumované čerstvé mladé listy a suchá s jemnými tónmi s citrónovou príchuťou (šalátové dresingy, polievky, omáčky, vajcia, ryby, hydina, solenyam- octu chuť, čajových zmesí, kompótov, džúsov, džemov, zaváraniny, džemy) , Získaných v priebehu obdobia kvitnutia, majú účinné sedatívne, protikŕčové, sekretolitichnym, protizápalové, bakteriostatickú, antivírusové, antihypertenzný, posilňujúci účinok.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com