Udržať biele baklažány

Video: Pečený baklažán so syrom a paradajkami

Toto je môj prvý vstup, z ktorého prišiel dávno v mysli radu "Uninvented príbehov zo života nešťastnej záhradník." Tu som sa podeliť o svoje objavy chýb a výsledky. Pokúsim sa pestovať veľa zaujímavých vecí. Ak sa chcete so mnou - zaregistrovať na konci článku na mojom blogu.

Kiež by som mohol povedať, že moja schopnosť vyjsť s rastlinami mi dáva neobmedzenú hojnosť plodín a kvetov! Ale ja ešte nemôžu plne chváliť. V rovnakej dobe, volanie zo zeme sú stále dunenie uvedené v sprche, takže budete musieť prísť s novými spôsobmi, ako sa spriateliť sa s ňou, a čo najrýchlejšie, aby získali potrebné skúsenosti. 
Môj biely baklažán White Night

Viac ako rok prečítaní článku na mieste, žasol nad skúseností z mnohých záhradkárov, opierajúci sa o vedecké poznatky a odborným výkladom, bol som odhodlaný kultivovať sadeníc najviac nezvyčajné zeleniny, ktorý predtým mohol len žasnúť nad strane. Napríklad, ako napríklad v článku "14 z najneobvyklejších a krásne zeleniny". Ak chcete začať, som zvolil neobvyklý baklažán.

Preto som začal s baklažánom 

Chcete povedať, že som rád baklažán - nehovoriac. Milujem je za mnou prišiel od môjho manžela a dosiahol neuveriteľné limity. Čo lahodné pokrmy, ktoré sú v rukách. 

Pestovať baklažán sám pre mňa bol skutočný problém, pretože bolo nutné začať poskytovať seba s sadeníc. Sadenice "babičky na trhu" neprináša žiadnu radosť, žiadny výsledok.

Myšlienka pestovať sadenice na vlastnú päsť mňa neodolateľné horror robí. Vzhľadom k tomu sám loser v tejto oblasti, stále som sa rozhodol riskovať. A pretože je riziko často stáva otázkou ušľachtilý, som stále rastie metódu baklažán sadenice. Avšak, v niekoľkých etapách a iné "fyzickej kondícii." 

Takže s trochou hanby, rozhodol som sa s vami podeliť o tento krásny a niekedy nie príliš proces.

výberom semien

Moje baklažánu semená White Nočná

Išiel som do obchodu, kde sú moje oči spočinuli na bielom baklažán s neobvyklým názvom "White Night". No, aby sa začať brať klasické "Little Blue", okamžite som sa otočil na bielom. Podľa princípu "všetko alebo nič" zdvihol Zároveň Bush cherry paradajkami jasne oranžovej farby, ktorý bude hovoriť o neskôr. 

Najčastejšie sa pri výbere semien z neskúsenosti, zameriavame sa na farebné obaly a ďalšie parametre. Pre spresnenie je potrebné uviesť, si môžete prečítať, Ako vybrať semená baklažánu a nie urobiť chybu tu. A že každý výrobca mal veriť a čo je potrebné sa vyhnúť, pozrite sa sem. Ale aj toto poznanie nebude môcť až 100% chrániť vás zo svojich vlastných chýb. Vzal som si semená firmy "Cedekiášu", ktoré nie sú v farebnom obale, ale vlani zeleninu zo semien tejto spoločnosti v rovnakom vrecúšku, ktoré boli vysadené v krajine, šli sme len fandiť! Takže som bez premýšľania, vzal ju a nebol som mýlil! Risen každej semeno. 

Keď sme sa chystali na výsadbu semien

Už s nápadom, ako produkovať prípravu pred výsevom semien, vedel som, že moja malá, ľahká semená baklažánu nevyžaduje zvláštne podmienky na prípravu (napr stratifikácia). Pravdivé a spracovať toľko záhradníkov, roztoky na dezinfekciu, ja tiež nie, je príliš neopatrný, že nie je moc dobrá. 

Keď sú všetky rovnaké zasiať?

V rozľahlosti miesta Raz som našiel skvelý článok - "Kedy zasadiť sadenice zeleniny"A tak som ho priviezol do obľúbených. Rok uplynul po preštudovaní článok, a trúfam si! Pripomienky možno uvažovať o moje trápenie k tomuto článku. a 2.března v strednej Black Earth Aj zasadil prvú várku baklažán. 

Obavy termínu nenechal moju myseľ. Podmienky semená rastúce v horúcom byte s balkónom stále ľadová vyžadujú určité vylepšenia. Z tohto dôvodu na vlastné nebezpečenstvo Na konci marca, som zasadil druhú várku Všetky rovnaké baklažán. 

Siatie semien sa sadenice. To, čo sme zasiali, a akým spôsobom?

Po zakúpení v objeme obchodu siete pre sadenice, Prejdite priamo na jednotlivé bunky, aby nedošlo k účasti na zápasenie neskôr. K dispozícii je tiež kúpil náter s názvom "Universal" sadenicami. Pôda bola veľmi jednoduchá. Prečítajte si časť obalu, som nemal, pretože je teraz trochu ľutovať. 
nerovné biela baklažán



Môj pocit je prítomný v zložení rašeliny a piesku. Položil som sa na zem, otvoril tašku s osivom a jemne stlačte ich do pôdy, ani posypeme. Kryt "kit" pre pristátie a čakal. Niekde v 1,5-2 týždňov zdalo štíhle dieťa baklažány. V jednej bunke, zasadil som 2-3 semená v určitej vzdialenosti od seba, pretože sa bála, že mnohí nebudú klíčiť, a keď náhle všetci rozhodli ísť hore, môžete si tie slabšie odstrániť. Aj keď, ako skúsenosťami, slabý na prvý pohľad môže následne dohnať so silným a vytrvalý (mojej druhej dávke).

Takže, sadenice rástol a silnel, a keď sa prvé 2 listy, som sa rozhodol živiť svoje kvapalných organických a minerálnych hnojív. Kúpil spolu so všetkými sadeníc maličkosti.
umelé hnojivo

Video: Biela baklažán

To je ale priaznivé teploty a čo nie?

Všimol som si, že moje sadenice sú natiahnuté, že by ma naštvať. Miestnosť bola naozaj veľmi horúce - až 27 ° C, a ak je teplota pre klíčenie je fakt, že je potrebné oveľa menej pre ďalší vývoj. Z balkóna je príliš nízka - okolo 9 ° C. Ale kam ísť. Vypnutie všetkých batérií v byte otvorením balkón každý deň, začal zápasiť s ťahom. O týždeň bojoval, a potom v popoludňajších hodinách, kedy teplota v altánku sa stala vyššia, začal som sa dať svoje spermií pod prvými lúčmi jarného slnka. 
Teplota na balkóne nemá viac ako 15 ° C, čo je určite potešujúce náhlenie sadeníc života. Stali sa v jeho očiach, aby rast a počet listov pribavlyalos.Takaya nútení kalenie nás obrátila od narodenia.

Ale myslel som si, že s touto aktívneho rastu môžu rásť, raz ráno môj manžel povedal po telefóne, že sa nešťastnou náhodou tlačil sadenice z okenného parapetu. Keď prišiel domov z práce večer, polovica náboja som nenašiel, a tí, ktorí zostali, "smútil" obete. 
ranených a mŕtve

Ako som ošetrovala sadenice baklažánu

Všetky moje starostlivosť bola obmedzená na zalievanie a kyprenie pôdy. A môj obvyklý zálievku silno udrel do zeme, premiestňovať semená. Preto som zvolil pre zavlažovanie sprej: a vlhký, a bez poškodenia hrudu pôdy. bránil mi vody vo fľaši s objemom 2 litre. Podľa ich izbové rastliny viem, že zalievanie vodou pri izbovej teplote, je výhodné pre nich.

doplnková osvetlenie sadeníc

Veľké starosti, pretože doplnkového osvetlenia. Ani Photolamps alebo iné zariadenia som nemal. Aj ako veliteľ tanku na poli bojového tanku. Tam je túžba, ale tam je ten správny nástroj. Preto je veľmi ľahký bočné parapet v dome a lodžie bol mojím jediným zdrojom svetla. Ale aj bez prídavnej svetelné sadenice otočil silný, zdravý a krásny.

Pristávacie baklažánu v pôde

moji hráči

Tu sa konečne dostávame k pristátie na zemi. Nebudem hovoriť, že zasadil proste škaredé. Pripravila pôdu pre dlhú dobu. 4. lopatou krát kúpil bieleho netkaného materiálu krytu. Tvoril vysoké postele a začal sa poponáhľať. 

Video: Timati feat. Record Orchestra - baklažán (Lada sedan)

Odstráňte sadenice z článkov som si užil, než bolo mokro, a vznikli problémy s zrážkou. Som v takom zhone, že urobil prvý a Veľmi vážnou chybou pri pristátí! Dal som bez rozliatia to sadenice s mokrým knedlík v diere!

Z vrcholu listov okamžite začal sušiť. Ale ostré oko mojej 82-ročná babička nemala minúť túto chybu a druhý deň ráno, "domobrana" s vedra s vodou pochodoval na barikády. Sadenice boli polievajú, poťahový materiál - pokrčený a vyhodiť do strany. Ďalej hilling, zavlažovanie a spása mačiek bolo už celý život "pozorné oko". Moje povinnosti teraz zahrnutý denný výlet do svojich zariadení pre obdiv už pomerne robustný a mimoriadne "zmäkol" strýčkové kríkov biely baklažán. 

Druhá várka, pristál som na 20. júna, výsledok je stále neznámy, ale vzrušenie babička a snaha o život samotných rastlín, ako dúfam, prinesie ovocie. A že sa rozrástla, diskusie je už bližšie k pádu!

Zdieľať vám ich rady a príbehy o pestovaní baklažánu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com