Ako pestovať sadenice korenia

Venture na vlastné pestovanie sadeníc korenia som bol nútený okolnosti. Keď máme pozemok, skúsenosti z práce na záhrade som skoro nebol. Samozrejme, že viem, ako pestovať zemiaky, zasiať repa a mrkva. Ale skutočnosť, že najviac rastú sadenice korenia, bojí myslieť.
Ako pestovať sadenice korenia

Známe skúsení záhradkári Neodporúčam: povedať, že korenie - rastlina rozmarná, a sadenice pestovať - ​​nie je ľahká úloha. Urobil som mojej vlastnej skúsenosti napriek tomu nemal, aby stanovisko nadriadeného načúval, a to je kúpiť hotové sadenice. Ale to trvalo dlho.
sadenice korenie
Pre prvýkrát papriky, prostý vzhľad, chuť bola tak prenikavá, že to bolo nemožné. Nasledujúci rok som si kúpil zdravý, silný, krásny sadenice, ktorý bol istý zber tohtoročnej korenie radosť, vyhral niektoré hrdinu na zemi sa blíži! A opäť som zlyhal. Sadenice žil necelý mesiac, a to aj napriek hojné zalievanie, aby tieň z poludňajšom slnku a denným kyprenie pôdy. Postupne zbeleli potom uschnuté a vysušil. No, negatívnu skúsenosť je stále skúsenosť, ale sadenice korenie, pretože rastiem sám. A viete, v skutočnosti to nebolo tak ťažké a desivé, ako som si predstavoval.

Video: Ako pestovať papriky. Od sadenice ku zbere

semeno


Skôr, kedy počítače neboli, musel byť zhromažďované doslova kúsok po kúsku, sa potom navzájom zozbierané tipy a tajomstvá informácie. Vysadili predovšetkým pre jeho semien získaných od najväčšieho plodu. Ako by som mohol použiť na snívať o takomto pohľadného muža vo vašej záhrade?

Nové odrody sladkej papriky

Nová odroda korenia

Súčasné začínajúcich záhradníkov jednoduchšie: vy neviete, čo semená potrebujú - prečítajte si, čo

Video: Sadenice korenia s uzavretým koreňového systému. prvým krokom

dôležitýAk používate opakovane použiteľný obal, pred každým výsadbou dezinfikovať to. Bude teplá voda, roztok bielidlá, alebo čokoľvek iného - každý rozhoduje sám za seba. Stojím kazety pre sadenice pri silnom roztoku manganistanu draselného po dobu 30 minút, potom opláchnite pod tečúcou vodou a tak.

pristávacia


Aj naplniť nádobu so zmesou dobre hydratujú ju a vykonajte špáradlo malé vybrania, do neho semeno a kryt s špáradlom rovnakého dôvodu.

Pristátie v primárnych nádob

Close crop fólie a dajte na teplé miesto. Až sa objaví výhonky, má byť teplota +25 ... +28 ° C. Potom sa teplota zníži na +22 ... + 25 ° C cez deň a + 20 ° C v noci.



Keď sadenice objavia 3-4 pravda list, poháre, v ktorých sme sa zasadil, sú malé - sú aktívne rastie koreňový systém pletená zemný com. Opatrne prekladať papriky v kvetináčoch 0,5-0,7l objeme, v ktorom rastú vo mne pred výsadbou v otvorenom teréne.

prídavné osvetlenie


Doplňujúce osvetlenie Sadenice korenia je nevyhnutne nutné, je veľmi náročné na úroveň okolitého svetla. Ak sadenice bledá listy a stonky sa stal tenšie a pretiahnuté internódia, potom to nie je dosť svetla a ako výsledok - dodávka. Aj doteraz fitolampy nedostane okolo fluorescenčné, vrátane jeho 9 hodín do 8 hodín.

Zalievanie a vlhkosť


Voda pre zavlažovanie treba zahriať na izbovú teplotu a necháme stáť v otvorenom dennej kapacity. Ideal - dažďová voda. Napojená podľa potreby, čo je pôda vyschne. V malých nádob pôda stráca vlhkosť rýchlejšie ako veľké, takže skontrolovať je každý deň, koreňový systém papriky tvrdé prenáša zaťaženie od vysychanie pôdy. vlhkosti v miestnosti sa udržuje na 60-70%.

Video: Ako sa do toho ponoriť sadenice korenie

kŕmenie


Raz, na začiatku mojej hobby záhrady, som čítal článok o tom, či hnojenie sadeníc potrieb korenie. Autorom určite bol odborník v tejto oblasti - predtým, to bolo prísne, publikácie v časopisoch podrobené prísnemu testovaniu súlade s realitou. Tak, povedal, že hnojenie Sadenice korenia nie je absolútne nutné. Hlavná vec - aby ju úrodnú pôdu, teplé a vždy osvetlenia.

Je to nedostatok osvetlenie znemožňuje príjem rastlinných živín z pôdy. To znamená, že bez ohľadu na to, ako bola pôda je bohatá na živiny, ak je svetlo je nízka, paprika sadba bude krehký. Jeho teória bola tak logické, že som si vzal ju podľa pravidiel, aby bolo doteraz. Ale ak sa rozhodneme na kŕmenie, potom použite že akákoľvek jedna vec: integrovaný bezchlórový produkty alebo biofertilizers.

A ešte lepšie - pokúsiť sa zaobísť bez hnojenie. Zrazu vaše sadenice ani nevšimnete, že ona nebola hnojiť?

Po 40-60 dní po vzídení (v závislosti na odrode), vaše sadenice sú obklopené neúnavné starostlivosť a pozorným pozornosť, ihneď k nasťahovaniu v otvorenom teréne, skleník alebo teplom skleníku.

Ako rozvinutá je váš vzťah k pestovaniu sadeníc korenie? Existujú ťažkosti alebo tajomstvo? Zdieľať!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com