Triky zemiakový hilling

Že zemiaky musia zemiaková vedieť, pravdepodobne aj tí, ktorí to nikdy vysadené. A tu je, ako na to právo? Ukazuje sa, že je tu moje malé triky.

Hilling - tradičný spôsob spracovania

Kedy začať pohrávate?

Na túto otázku v literatúre možno nájsť celý rad odpovedí. Referenčná všetky odporúčania je výška výhonkov, ale čísla sa nazývajú líši: od 14 do 20 cm.

Ja osobne radšej začať pohrávate čo najskôr. Vedený v rovnakej dobe, ale nie centimetre, a signalizuje úplne iracionálne "nástroj" - intuícia :)) V čase, snáď každý záhradník tam je zmysel: stačí sa pozrieť na preteky a presne vedia, čo teraz potrebujeme.

V skutočnosti, čoskoro brázd nahradzuje a pleťou, kyprenie pôdy a odporúčané. V tomto volatilnom klímy je navyše chránený sadenice pred mrazom vratných. Zemiaky tradične vysadené na začiatku mája. V druhej polovici mesiaca - práve v dobe vzniku - zvyčajne príde zima. Zakryjú sa pôdou klíčky ticho tolerovať aj krátkodobý pokles teploty pod nulou (a to sa deje ...)

Zemiaky po hilling rýchlo rastie

Video: tipy zalievanie a plienia uzemnenie up zemiaky

Ani raz všimol: po hilling zemiaky ako rast zrýchľuje. Ak je viac a počasie je priaznivá, kríky rastú a získať silnejšie pred našimi očami. Takže som nikdy znovu leniví chodiť po radoch s motykou, poryhliv zem a pregúlil ju na hrebeň.

Koľkokrát zemiak?

Klasická - uzemnenie vedie 2: Second vykonaná 2-3 týždne po prvom, než zemiaky kvitnú. Ale keď začnete akciu s dostatočným predstihom, dvakrát nestačí. Radšej táto otázka musí byť vedený nie na abstraktné "noriem", ale na skutočné potreby rastlín.

Video: Second hilling zemiaky Hillers disk s redukčnou prevodovkou

Ak kolaps pestované kríky alebo hniezdo je tvorená nie je po hrebeni a rastúce šírka, šírka, a zo zeme sa začínajú pokukovať hľúz otočením zelenej na svetlo - má zemiaková, že všetko, čo hovoria.

Koľkokrát zemiak, každý rozhoduje sám za seba



Náhodou som zemiaková zemiaky a 3 a 4 krát za sezónu. Niekto môže povedať, že je to príliš časovo náročné ... Neviem, aby som pleťou príliš únavné. A potom som šiel cez pole s motykou - a krajina je voľná, a bez buriny a zemiakové kríky sú energická a krásna, rovnenkie)) a potom sa vďaka výbornej úrody.

Aký čas je s výhodou pre hilling?

V čase hilling zemiakového často vidieť poľnohospodárom motyky v oblastiach v stredu v horúcom letnom dni. A to nie je dobré pre zdravie, a rastlina nie je v proc. Okuchivaya, stále starosti výhonky dotkne sa deje neúmyselne, a podzemné časť alarmu. V zápale toho všetkého sa stáva kritickou, a rastliny môžu podvyanut. Preto sa v horúcom počasí by malo zemiaková zemiaky ráno alebo večer, kedy sa aktivita Slnka klesá.

Najvyššie ovládal hilling po daždi. dvojaký úžitok. Po prvé, mokrá pôda nie je rúcať od hrebeňa. Po druhé, k základni stoniek podsypaya pôda nasýtený vlhkosťou, sme stimulujú tvorbu ďalších stolons (podzemné stonky, ktoré tvoria hľuzy) - a toto zvýšenie výťažku.

Ale teoreticky)) V praxi sa to stane, a tak, aby zemiak je najvyšší čas, aby prišiel, a dažďa ešte nie. Samozrejme, že odložiť dôležitú vec nebudeme čakať na priaznivé počasie, ale v prípade, že pôda je úplne suchý, než hilling poľom to.

Video: hilling zemiaky

Vždy platí hilling?

Vynaliezaví záhradníci a zvedavé vedecké mozgy všade hľadajú alternatívne riešenia, a uzemnenie zemiaky - nie je výnimkou. Po prvé, prísť s metódy výsadbu, čo robí tento postup nadbytočné (napríklad výsadbu čiernou netkanou textíliu). Po druhé, sme preukázali, že empiricky razokuchivanie "pracuje" nie je horší.

Hilling - známe, ale nie jediná metóda

Čo je podstatou? Okuchivaya zemiaky, riešime niekoľko problémov naraz: nespevnený pochvu- vytvára dodatočný objem, v ktorom sú vytvorené klubni- tlačí rastlinu k tvorbe stolons v dolnej časti (pokryté pôdy) pokrytie stebley- zlepšiť rastlín, zber im "hromadu" a nie je im umožnia zatienenie každý druga- zbaviť buriny. Ale ukazuje sa, že tie isté úlohy môžu byť riešené presne opačným smerom.

Razokuchivanie - spôsob, v ktorom mladší vrcholy miesto stúpa, potom položí na zem. Pôdne (varianty: tráva, slama a ďalší materiál) sa naleje zhora, takže len vrcholy výhonkov na povrchu. Ako rastú, všetko sa opakuje. Týmto spôsobom sa moji priatelia zemiaky pestované pod trávou (per slamy neprítomnosti) - viesť spokojný. Je pravda, že miesta budú vyžadovať viac, než tradičný spôsob pestovania.

Máte zemiak zemiak?

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com