Stále sa nezvyšuje Saskatoon? Dať nutnosťou!

V mojej záhrade, strom usadil na dlhú dobu, ale napriek tomu ďakujem sám seba za to, že zasadil irgu. Plody - len zásobárňou vitamínov najcennejšie, a zoznam ich blahodarné účinky na telo môže pokračovať takmer do nekonečna! Kôra a listy môžu byť tiež použité na terapeutické účely.

Amelanchier ovalis (Amelanchier ovalis).

Saskatoon nenáročný na zloženie pôdy, nevyžaduje komplexnú starostlivosť, ľahko množia, a v čase kvitnutia je výborný med rastlín. Rastlina môže ľahko znáša zimu bez prístrešia, aj keď málo snehu zimy teplota pod 40 ° C! Okrem toho, aj zdĺhavá jarné mrazy nenechajú bez úrody, Saskatoon ľahko a bezstratové ich prenos. A, samozrejme, nie je zľava jeho nádherný vzhľad, ktorý ozdobí záhradu v ktoromkoľvek ročnom období. Jarné Saskatoon hladí pohľadom bohaté kvitnutie v lete - zhluky žiarivo farebné bobule na jeseň - Gourmet purpurovej farby blednutiu zeleň.


výsadba irgi


Ako som povedal, Saskatoon nenáročná na zloženie a kyslosti pôdy. Mám veľkú rastie, rodiť a násobí na úrodnú černozem. Na priateľku sa správa podobne ako piesčité hliny. Avšak, rastlina nemá rád miesto, kde je neustále veľmi vhodný na povrch pôdy podzemných vôd (mokradí). Koreňový systém sa nachádza 3-4 metrov hlboko do zeme. Na jednej strane je dobrá: pomáha bezstratový prežiť chladné zimy. Na druhú stranu, zlé: v prípade, že korene sú umiestnené v zásobníku do podzemných vôd - vysoké výnosy nečakajte. Rovnako tak rad svojich závodov nemožno nazvať ako sadenice na priateľa vzal, ale vzhľadovo podobný irgu rotundifolia (Amelanchier ovalis).

Video: Lena Nevädza - Galina (cover) .mp4

zasadil som to na jeseň, vo výške sadenice bol asi 70 cm, koreňový systém je dobre vyvinuté, hlavná dĺžka koreňa bola asi 30-35 cm. 50x50 cm otvor vykopanej do hĺbky toľko. Vyhĺbená pôda sa zmieša s pieskom a hotového kompostu (3: 1: 1), a zaspali korene, ľahko stlačené a dobre napojená. Crown znížiť asi o 15-20 cm. Na jar (v druhom roku života!) Na mojej dievčatku je zdobená kvetinovou kefa, ale jemne odstránená. Čo je to ten zhon? Nech je silnejší, mať čas, aby si svoje ovocie.

Chuť plodov irgi vynikajúce! Nemožno povedať, že je príliš sladká, alebo príliš aromatická, alebo príliš šťavnatá, ale mimo straty listov kríky nemožné! Rovnako ako skutočnosť, že plody dozrievajú pomaly na štetec. Môže byť opakovane do jedného puzdra prechádzku a vyberať iba ripest a zvyšok nechať zrieť. Sme na juhu Saskatoon dozrievajú v auguste a septembri. Ak nemáte čas k jedlu všetko, dal som zvyšok do mrazničky. Mimochodom, ak aj tie zrelé a sladké ovocie (jahoda, marhuľa), po rozmrazení poskytujú určitý stupeň kyslosti na poschodí, je možné irgoy. Úprimne odporúčam zmraziť!


rozmnožovanie irgi


Je ľahko šíri všetkými prostriedkami: semenami, rezne, koreňové procesov. Ďalšie informácie o týchto možnostiach nájdete na webe.


starostlivosť irgoy


Našťastie Saskatoon odolná voči chorobám. Vo svojom závode som mal nenájde nikdy žiadne známky ochorenia. Vzhľadom k tomu všetko ovocie a zeleniny I iba hnojiť s organické, potom na jeseň vykopať pôdu do 30 cm. V okruhu 1-1,5 m. Okolo horúcej kaše a ležal tam žiadny zelené hnojenie, najčastejšie je to vrcholky hrach alebo fazuľa. Priateľ tiež poukazuje na problematiku celkom odlišne a používa hnojivá. Na jar, akonáhle Saskatoon a kvet, kým sa roztrhané posledný bobule, to robí dusíkaté hnojivo 1 krát za 2 týždne. Po odbere príde čas, aby sa potaš a fosfáty. Úprimne povedané, bobule mala väčšiu a vyššie výnosy, ale radšej nie irgoy hody. 

zalievanie. Saskatoon toleruje obdobie sucha, v zásade nemôže byť napojená, hlboko pochované korene poskytnúť koruna a ovocie dostatok vlhkosti. Ale mám rád svoj strom zalievať s hadicou s difúzorom. V podstate, aby spláchol prach z listov a plodov, pretože všetci vieme, že najchutnejších plodov - priamo z krovia!

prerezávanie. Ale to nevyhnutne potrebujú, alebo Saskatoon vymáhal do takej výšky, že bude musieť vyliezť po rebríku na zbere. A ak nechcete nastaviť počet kmeňov v buši, hra celkom rýchlo hustnúť a vysoké plodiny musieť zabudnúť. Prvé roky rastu ponechať najsilnejšie výhonky sú nulové, a zvyšok nemilosrdne odstránený. Tráviť obmedzujúce výšku prerezávanie. Keď zadali správne množstvo kmeňov pre krovia, každý rok 2-3 mazať najstaršie a opustiť miesto 2-3 nové. Takže budete neustále omladiť závod a získať slušnú úrodu.

Druhy a odrody irgi


Hlavnými druhmi irgi, ktoré sú široko distribuované a používané v záhradníctve, to Saskatoon, Saskatoon prekrvenie a Amelanchier canadensis, je známa akoSaskatoon Lamarck. Zvlášť mnoho variácií druhej: v Kanade kladú značný dôraz na výber a priniesol veľa chutných a produktívnych odrôd. Tento druh má najväčší, šťavnaté a sladké bobule.



Amelanchier canadensis (Saskatoon Lamarck) "Gipsy"


Amelanchier canadensis Cyganochka


Amelanchier canadensis "Smokey"


Amelanchier canadensis Smokey

Ako často používa dekoratívne Saskatoon laskavec a Amelanchier ovalis, hoci ich plody sú tiež jedlé a chutné.

Video: Materská Instinct // rovnako ako ostatné zvieratá # 32

Saskatoon laskavec


Saskatoon laskavec v kvete
Saskatoon laskavec v ovocí

Amelanchier ovalis


Kvety irgi rotundifolia

Video: Ako pestovať draka z vajíčka v Minecraft. Ako pestovať dračie vajce, v Minecraftu

Amelanchier ovalis s ovocím


Saskatoon obyčajný 

Saskatoon obyčajný - ďalej len "divoké" a nenáročné vzhľad irgi, jej plody sú malé a nie príliš sladký, ale nemenej bohatá na živiny ako ostatní.

Saskatoon obyčajný

(Fotografie irgi odrôd a druhov odobratých z internetu a sú majetkom ich príslušných vlastníkov)

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com