Krušpán: sissy alebo Spartan? Výukový program pre začiatočníkov

Poviem to, milí priatelia, ak chcete, aby sa stali krušpán - pristúpiť k veci a ďalšie výzvy. Žiadne obmedzenia poľnohospodárskej postupy tohto ladný rastliny neporadí ani začiatočníkom. Mimochodom, pre začiatočníkov je ideálne riešenie - vyberte si krušpán ako prvý domáceho maznáčika. Nechtiac zničiť tento závod je ťažké, to nie je strach z krátkodobého sucha alebo podmáčanie pôdy, je nenáročný na určitú teplotu a vlhkosť. Výborná cíti silne zatienené plochy. 

No, začneme?

pristávacia
1.     pôda
Podľa mojej osobné vyjadrenia, významná časť hodnoty pôdy nemá. Úrodná pôda - rastú rýchlejšie, chudobné pôdy - porastie pomalšie, ale vzhľad neutrpelo. Hlavná vec - nie je to zasadiť v mieste, kde voda prichádza v blízkosti zemského povrchu. Krušpán nutne potrebujú dobre odvodnené pôde. Čo to znamená? Je to tak pôda, cez ktorý voda voľne vyteká. Ak ste v tejto oblasti po dobu dvoch týždňov po daždi kaluže na stánku posteľ, najlepšie pestované krušpán v hrnci.
2.     doba výsadby
Som znamení starých ľudí - v prípade, že rastlina kvitne na jar, potom transplantované na jeseň lepšie. V prípade, že kvitne na jeseň - jarnú výsadbu je jednoduchšie preniesť. Podľa môjho názoru je to celkom logické. Krušpán kvitne na jar, teda lepšie zasadiť na jeseň. Nezabudnite len, že zakorenenie rastlín odobrali asi mesiac. To znamená, že od výsadby dáta k dátumu príchodu prvých mrazov preniesť kalendárny mesiac minimálne! Napríklad, máme v regióne Krasnodar, prvé mrazy prídu na konci novembra, na začiatku decembra. A naozaj riadi ich regiónu. V spravodlivosť, podotýkam, že som zasadil Sadenice krušpán a na jar. nebolo pozorované žiadne problémy počas adaptačného obdobia. Čítal, že dospelé rastliny môžu byť transplantované v lete, to je dôležité nielen zničiť Zem com. Úprimne povedané, nikdy som sa odvážil. Máme dlhoročné také teplé počasie, v lete tam sú! V popoludňajších hodinách v tieni až 42 Celzia dosiahne pod 30 sa uvoľní hneď po polnoci. Čo rastliny vydrží tieto podmienky?
3.     Samotný proces výsadby
V predvečer pristátie črepníkových rastlín hojne zalievať (takže môžete ľahko odstrániť hlinené izba). Na druhý deň, začneme výkop. Sme kopať dieru priemer je asi trikrát širší a hlbší ako hlinené miestnosti v hrnci výkopovej zeminy prehybov úhľadne do strany. V dolnej časti naliať perlit (hrúbka vrstvy 2-3 cm.). Že máme drenážnu vrstvu, na odstránenie prebytočnej vlhkosti z koreňového systému. Potom znova výkopovej zeminy mix s perlitom, pozorovanie približný pomer 1: 1. Opatrne vyberte pole strom z hrnca. Šíri korene (nepotrebujú pripútať a rozbiehajú do boku) a postupne podsypaya pochvosmes nimi a okolo plniaceho otvoru na úrovni terénu.
Utiera si pot z čela a pokračoval. Slug zhutňuje pôdne ruky (aby sa zabránilo dutín v koreňovom systéme). Teraz, v závislosti od veľkosti zariadenia je dobre ju napojená. Napríklad, vo výške sadenice 15-20 cm. Bude stačiť 3 litre vody. Odporúčam zobrať vodu na zavlažovanie daždi. Ak nie je to možné, advokát kohútik počas dňa, až po zalievanie. Po zalievanie krajine v boxovej prosyadet, premiešajte a nalejte, ale nie utiahnite! Uistite sa, že vnútorná hlaveň stál na pravej diery, a potom vám rastú krušpán Pisa :) Ja som vždy v 20-30 cm. Od rastlina naliať malé zemný val v kruhu, keď napojená, voda nešíri okolo. Dobre pokrytá vrstvou perlitu do 12 cm. Dokončiť!

starostlivosť
Po transplantácii, v mesiaci nie je hnojiť rastlinu. Pokiaľ nie je žiadny dážď viac ako týždeň, naliať. Aj hnojiť všetky svoje závody iba kuracieho hnoja a Baykal EM-1. V období aktívneho rastu, to znamená na jar, v lete a na jeseň, môže byť napájaný raz týždenne.



zimné
Ak je vaša poloha má kruté zimy s predĺženou mrazmi, vyberte vytrvalé druhy krušpánu. Nech je vyzerať nie je tak dekoratívne ako exotické, ale nie vymerznut v prvej zime. Mám rastie vždyzelený krušpán Buxus sempervirens, on úspešne prežil prohibitívne pre náš chladných oblastiach. Zima 2005-2006 bol prekvapený bezprecedentných mrazy pod 40 stupňoch Celzia. Avšak, táto teplota sa udržuje po dobu troch dní a sneh bol po kolená. Možno, že mi zachránil samshitik, zatiaľ čo stále pomerne malý.

Napríklad návšteve St. Petersburg zimu som navštívil Peterhof. Kadochnye box stromy zimovala v skleníku, a ulice boli pokryté špeciálnymi markízy. Takže, milí priatelia, majte na pamäti, meteorologické podmienky vo vašej oblasti - krušpán tselee vôle!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com