Hoya mäsité starostlivosť

Mladé výhonky na Artur Karnoza Hoya mäsitý, zelenú alebo krémovo-zelenou (v farebných variet s panašovanými listami). Kvety majú rôzne odrody Hoya Artur Karnoza biela s ružovou korunkou v centre, alebo ľahko ružovej, často vo zrelé rastline môže byť súčasne zamietnutá 6-10 kvetenstvo. Na kvety tvorí kvapôčky šumivých na slnku hrubú nektár, sladkej chuti.

Vajcovité listy 5-8 cm dlhé, tmavo zelené, lesklé s krátkymi stopkami.

Rastie v lesoch, na skalách, stromy v tropických a subtropických Ázii a Queensland (Austrália).
Ľahkosť starostlivosti prispeli k rozvoju nových odrôd, ktoré sa líšia vo farbe a tvare listu, rovnako ako farba kvetov.



Z osobnej skúsenosti. Vždy som mal rád horolezcov, trochu naštvaný, ale to, čo väčšina z nich nevie, ako krásne kvitnúť. Ale keď tam bol v mojom dome Hoya mäsité, Som rád, že zistíte, že kompromis je možný!

Okrem krásnych kožovitými listami a flexibilné, schopný prechádzať brečtan stonky rozpustiť očarujúce voňavé kvety. Avšak, on je nenáročný a rýchlo rastúce, a to aj pri miernom osvetlení. Avšak, pre kvitnúce stále potrebuje veľa svetla. Aj Hoya rastie v kuchyni do kvetinového truhlíka visiace na západe, kde slnko v popoludňajších hodinách, veľa.

Ja ani raz počul, že Hoya nechce kvitnúť. Aj ja som vydržal niekoľko rokov, kým som sa to naučil tajomstvo.

  • Po prvé, po celý rok, poskytuje mu s dobrým osvetlením. V zime, dal som na veľmi svetlé a chladné okno (10-12 °).
  • Po dobu dvoch mesiacov (december-január) poslať Hoya do dôchodku, úplne popiera zálievku. Tento druh stimulácie kvitnutia. V extrémnych podmienkach sa rastlina začne klásť tvrdej palice.
  • Na jar a na jeseň nadzemné časti bola ponorená v teplom (35 ° C) vody po dobu 30 minút a pozemné COM -. Dve hodiny. Nástrek stráviť mäkkú vodu po celý rok. Aj napojená starostlivo, až po vysušení pôdy v hrnci.
  • Vylúčiť akékoľvek permutácie, a to najmä pred a v čase kvitnutia. Zmena orientácie vo svetle resetuje puky.
  • Stimuluje kvitnúce zavrieť hrniec (je nutná dobrá drenáž!). Korene by mali byť plne opliesť hlinená izba - len v prípade viniča kvetu. Nemyslím transplantovať svoj závod na päť rokov, stačí vymeniť iba vrchnú vrstvu zeminy a oplodniť.
  • Kŕmenie začína s výskytom mladých listov na jar a pokračuje až do konca augusta. Aj použiť hnojivo pre succulents'm robí po zalievanie.
  • V žiadnom prípade neodstraňuje vyblednuté stonky kvetov! Pre nich v budúcom roku bude nové kvety.
Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com