Moje poznatky a objavy: pahuchka

Video: Obľúbený kozmetika z Andalou Naturals. Moje poznatky a objavy s iHerb

Moja krajina život naplnený zaujímavé zistenia a malých osobných objavov. A páči sa mi to - tak v pohode, keď vám obvyklé a bežné vyzerajúce krajiny odhaliť niečo ešte nevideli)) Možno, že pre niektorých je to bežný jav, ale som rád, že každá nová rastlín, zvierat, vtákov ... Radosť po stále väčšej ak je s niekým zdieľať - tak som sa rozhodol hovoriť o niektoré zo svojich poznatkov a objavov. A teraz - prvý príbeh ...

Clinopodium vulgare kvetenstvo

Pred niekoľkými dňami, ktoré idú na jahody na okolité lúky, narazil som na rastlinu, ktorá nevidel (alebo nedával pozor). Pri pohľade na jeho jednoznačné svedectvo patriaci do čeľade Lamiaceae. Tá myšlienka vrhol аbout: oregano pole .. mäta .. Ani jedno, ani druhé, aj keď existujú podobnosti ...?

Domy začal hľadať a nájsť svoj nález v encyklopédii liečivých rastlín, bol som ohromený. Ukazuje sa, že to je málo známa a zriedka používané dnes liečivých a aromatických rastlín - Clinopodium vulgare (Clinopodium vulgare). Ľudia jej hovorili catnip, oregano hluchý postelnitsey, sharushnikom.

Video: Moje nálezy # 21

Clinopodium vulgare, catnip, oregano hluchý postelnitsa



Rhode Pahuchka zahŕňa aj iné typy, podobne ako vo svojich vlastnostiach. Clinopodium vulgare - obyvateľom médiá a južné európske trávniky a lesné paseky. Pahuchka Chinese (V súlade so svojím menom) žije na Ďalekom východe, v Číne, Kórei a Japonsku. existujú pahuchka mnoho hlavou, ale informácie o ňom sú veľmi vzácne ...

Video: Moje nálezy # 17

Pozoruhodné je, preteky? Ukázalo sa, že nenápadná tráva zakrýva značnú silu, ktorú naši predkovia na liečbu mnohých chorôb. Známy pre svoje blahodárne účinky na gastrointestinálny trakt (tea pahuchki uvoľňuje kŕče a bolesti v žalúdku, pomáha pri hnačke a nadúvaní). Pomáha pri bronchitíde a bronchiálna astmy- zmierňuje bolesti hlavy a nervózny stresu zlepšuje spánok a pomáha rozptýliť sezónne depresie.

Čítal som, že pahuchku môže variť, rovnako ako čaj (A ešte pred tým použitý ako náhrada za čaj), som samozrejme rozhodol experimentovať. Odporúčaná receptúra ​​je nasledovné: 2 polievkové lyžice mletej suroviny (surový materiál je úplne všetky tráva zhromaždené v čase kvitnutia) až 1 šálka kipyatka- trvať 10-15 minút a pitie horúce. Skúšal - Páčilo sa mi to)) miernu, príjemnú chuť. A mimochodom, cez jeho meno, to tráva je takmer bez zápachu ...

Video: My objavy v Taliansku # 8

A vo vašej oblasti zodpovedá pahuchka?

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com