Bonsai vlastných rúk

Keď som prvýkrát videl v knihe o zahradničení tieto malé krivé stromy, tam bol pocit, ako by som bol v krajine Lilliput z rozprávky "Gulliver cesty." Bonsai Bol som tak fascinovaný, že som určite chcel pestovať bonsaje vlastných rúk.

Bonsai - konvenčné rastliny, ale pestovaná za pomoci špeciálnej techniky, aby im také zložité tvary, ako napríklad: naklonené, plač, kaskády, skaly a mnoho ďalších.

Pestovať bonsaje s rukami, to si vyžaduje čas a schopnosti, takže v kvetinárstve, sú drahé. A rozhodol som sa skúsiť to urobiť sama, ale bude to, alebo nie, nebude zjavný čoskoro mať trpezlivosť.

Pre pestovanie týchto izbové rastliny sú vhodné s týmto japonského umenia - Ficus benjamina, Popínavé rastliny, Carmona, Citrus, Jade, ibištek, gardénie a ďalšie.

Najlacnejšie bude stáť a citrusov kávovníky, , Ktoré môžu byť pestované zo semien. Amazing bonsaje sú získané z azalka (Foto nižšie).

Pre vnútorné bonsai mali používať špeciálne plytkej nádoby na nohách. Kontajnery môžu byť íl alebo keramiky, a vnútorný povrch musí byť neglazované. Zvoliť kapacitu k veľkosti odtokových otvorov 2 krát väčšia ako obyčajné kvetináče.




Ako pôdnej vlhkosti schopnosti pôdy je potreba 50% pozostávajú z organickej látky (rašeliny, drvené borovicové kôry, lupeňov forma) a 50% hrubého piesku. Najjednoduchší spôsob, ako je kúpiť špeciálny ready-mix, ktorý som urobil.

Bonsai vlastných rúk. začiatok

Pre začiatok pristane zakorenený rezanie v bežnom hrnci a starať sa o neho, v súlade s požiadavkami svojich vybraných rastlinných druhov. Ak je hlavný kmeň závodu dosiahne požadovanej výšky, mali Prischepa horné a odstrániť niektoré zo spodných konárov. Pre zvýšenie vetvenia koruny, treba odrezať konca horných bočných vetiev. Po dvoch rokoch, budete musieť transplantovať rastlinu na podnos vhodný pre bonsai, čím prerušil korene do 1/3 dĺžky. V budúcnosti, každé 2 roky repot rastlinu a prerezávať korene, a nezabudnite, ako je to vhodné, štipka späť špičky konárov, odstránenie prebytočných výhonkov a kŕmené každých 4-6 týždňov.

Video: Bonsai Ficus z Kinki. časť 1

tvorenie

Teraz je čas na najzaujímavejšie fázu tvorby koruna pomocou hliníkového drôtu. Vezmite kus drôtu je 1,5 násobok dĺžky závitov, priemer by mal byť asi štvrtinu priemeru závitov. Pohyby, proti smeru hodinových ručičiek, pevne zabaliť niť, ale nie príliš tesne. Potom sa pomaly a opatrne ho ohnúť do požadovaného smeru. Po 3 mesiacoch bude možné odstrániť drôt, odreže jej nožnice po častiach.

Video: Ako vyrobiť umelé Bonsai

starostlivosť

krytý bonsai vyžadujú vysokú vlhkosť, by mali byť chránené pred prievanom a držať čo najďalej od vykurovacieho kanála. Venovať osobitnú pozornosť zalievanie. Možno sa budete musieť každý deň, aby im ponoriť do nádoby s vodou na pôde dobrý máčať.

Ak máte k dispozícii čas a trpezlivosť, môžete pestovať bonsaje vlastnými rukami zo zeme budete uspieť. Táto aktivita nie je ľahké, ale strašne vzrušujúce a prináša veľkú morálnu satisfakciu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com