Bordeaux zmes strážiť moje ruže

V posledných 3 rokoch na jar a na jeseň som si niekoľko odrôd ruží, od čaju pletistyh skromnits.Vsevozmozhnye tvarov a veľkostí sú teraz žijú na mojich stránkach, ale mnoho z nich má spoločnú vlastnosť - "pehy", čiže takzvané červené škvrny. 

Na tejto fotografii ruže, ktoré v živote váhe bol čisto biely. Druhý deň ráno v kvetináči, videl som obraz. 

chorý biela ruža

Na obrázku nižšie ružovej záhrade. Počet "pehy" oveľa menej, a oni sú o niečo ľahšie.

pacienti ruže

Zdá sa, že v týchto "pehy" No nič zločinec, ale keď chcete získať čistú bielu farbu, to sa stáva problémom.

Príčinou tohto ťažkosti, len aby zistil, že som nemohol. Takéto opatrenia expozície ako kopanie + popol, nedal výsledky. Počas niekoľkých rokov, som si prečítal informácie o týchto miestach. Niekto povedal, že prídu pred dažďom a zvyčajne vlhké, hmle, atď Iní autori tvrdili, že je to taká obranná reakcia ruže bunky k útoku zvonku. Ale nepršalo, a objavujú farebné bodky, a dokonca aj rozšíriť. Táto infekcia, pokiaľ tým nákazy šíri do ružovej a potom zachytený a žlté ruže. Pink všeobecne "potešil" odumreté lístkov, ako možno vidieť na fotografii nižšie.

chorý ružové ruže

Sprvu som si myslel, že to bola Botrytis cinerea útoky, ale iní považovaný púčiky nenašiel podobné príznaky.

Stopy hrdze na kvitnúce žlté ruže

K tomu všetkému na listoch svojho obľúbeného čajom biele ruže, našiel som tento "kúzlo". V žiadnom prípade ona vyrastie pozývame na návštevu! Na jar av lete tohto rozsahu škvŕn a škvŕn na sebe nemal listy. A potom, na konci sezóny, len také odrody! Trebárs čierne škvrny - dôsledkom nedostatku draslíka, ale oveľa spoľahnúť na to nestojí za to.

čierne škvrny na listoch bielu ružu

Výsledkom je, že hľadanie lieku a analýzu súboru neduhy ma priviedol do Bordeaux zmesi. Vyzbrojení nej, vrhol som sa do boja.



Prečo tento fungicíd?

V skutočnosti, máme rad rôznych temných miest, nerešpektovanie svojich zverencov - takže v budúcnosti prísť o krásne rastliny. Preto som potreboval liečiť širokú škálu, z ktorých by som mohol použiť v kombinácii s ďalšími opatreniami.

bordeaux zmes

Táto droga je zachovaná dlhšie, než ostatné na listoch rastlín, ale to by malo byť s veľkou opatrnosťou, aby v súlade so koncentráciu roztoku tak, aby nedošlo k popáleniu. To je najlepšie používať zmes v čase, keď sa púčiky prekvitajú a majú schopnosť zvládnuť všetky časti rastliny.

Ako sa zmes zriedi a čo nemožno miešať

Prvýkrát som sa šíri jej tašku v 5 litroch vody, roztok bude príliš koncentrovaná a poškodiť jemné okvetné lístky jeden z mojich ruží. Teraz sáčok na 200 g zmesi Aj rozdeliť na polovicu a razvozhu číslo 2 vedierka 5 litrov. A asi 100 g oxidu vápenatého
Bordeaux kvapalina by sa nemala zamieňať s liekmi, ktoré sa rozkladajú v alkalickom srede.Etot lekcii som sa naučil aj keď spracované čerešne.

Ako zaobchádzať s chorou rastlinu

V mojom prípade sme mali škvrny na okvetných lístkov neznámeho pôvodu, niekedy vyschli lístky ružových ruží a "Gothic" farba na listoch čaju biele ruže. som sa rozhodol použiť celý rad opatrení:

Video: Postrek stromov tekutým Bordeaux na jar, kríky

1) kvapaliny Bordeaux
2) Popol pri kopaní do pochvu-
3) prechod na nový, spracované v predchádzajúcom kroku popola státie
4) pálenie orezať časť zariadenia a jeho listy.

spracovanie

Samotný proces nie je moc času robiť. 

1. Začnite tým, že priniesol popol zo spálených stromov (logy), vykopanej zeminy okolo rastlín s bajonetom lopatami a pridané do pôdy popola. Pršali na oči, asi 3-4 hrsti.
2. Najbežnejšie metla vedro postriekané celú rastlinu odhora až dole.

výsledok

Teraz je výsledok tejto bitky je ťažké posúdiť, s úplnou istotou, ale nové púčiky v neskorom jesene potešilo. 
Nová úroda bielych kríky ruží

Video: Bluestone APLIKÁCIE, FUNKCIE, DÁVKOVANIE

Ale to nestojí za moc tešiť. Možno fliačky sa nezobrazujú, pretože počasie bolo suché alebo jesenné teploty to nebolo po chuti. 

bielej ruže po postreku a pridanie popola do pôdy

Video: Rose. Mini ruže prerezávanie na jar

Pozrime sa, čo sa stane v nadchádzajúcej sezóne. Mám v pláne kúpiť ďalších 7 nových kríkov. Budem rád odporúčania odrody, poradenstvo a nuansy, ktoré nemožno brať do úvahy, ak nie tvárou v tvár s nimi.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com