Oxalis - vynikajúci pôdokryvna!

Video: Oxalis / šťaveľa

Odhliadneme-stĺpika na druhý deň o ďateliny, ktorý môže byť použitý ako pôdne kryt, myslel na jej čarovné rastliny, ktorá úspešne plní túto úlohu.

kvetina oxalis
Tento šťaveľa (Oxalis). Samozrejme, že to nemožno nazvať skromné ​​kvety nádherné, ale páči sa mi ich sladké kúzlo. Zaujímavý jej výskyt vo mne. Shamrock v predvečer nového roka priniesol dar Friends of the Baltic. Hovorili, že je to "Clover šťastie", tým lepšie bude rásť so sebou, tým viac šťastia, ktoré prináša do našej rodiny. Rastlina bola veľmi malý, v malej hlinenej nádobe. Na jar som zasadil ju na posteľ a oksalis tak rýchlo premenila v malej husté kríky, ktoré som nemal čas všimnúť!

Video: Typy terénu pokrytie okrasné jahody, machovky a subulate Phlox #urozhainye_gryadki

šťaveľa

Kvitne dvakrát počas leta: v neskorom jar a začiatkom jesene. V našom regióne Oxalis bezstratové prevody zime bez prístrešia. To môže byť pestovaný ako izbová rastlina, ja na žiadosť najstaršou dcérou na jeseň vykopali malý Bush a zasadil do hrnca, ale po celú zimu usilovne na ňom záleží. Avšak, na jar sme ho poslali späť do voľnej prírody, prínos transplantáciu trpí bezbolestné. Všimnite si, že nenáročné rastliny. Rastie na mojom slnku, napojená pravidelne (v neprítomnosti dažďa), ruky vytiahnuť vzácne burinu, to je celá starostlivosť. Neviem, je to pravda alebo nie, že trojlístok prináša šťastie, ale mám dobrý (pestované skvele!), A v našej rodine sú všetci rovnako. Ak nemáte dostatok šťastia, trojlístok závod, a je isté, že vás usadiť!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com