Nápady na posteli v tieni kokorík

Video: záhony nápady Nádherné pôvodnej kvetinové záhony záhradných dekorácií

Keď sa infield je malý, a bolo by žiaduce, aby rastlín stromov a kríkov a zeleninovej záhrade vyčleniť priestor pre farby, existuje len veľmi málo priestoru. Veľa kvetinových záhonov s plným tieňovaním často zostávajú voľné, a to najmä pod stromami a kríkmi. To sa dá ľahko napraviť, pretože veľa tolerancie tieni! Prvé miesto medzi nimi zaujíma hostiteľa. A kokorík?

kokorík kvety

Po dlhú dobu mojej tienisté stránky nich boli takmer prázdne, a potom som dostal dva druhy hostiteľov a zasadil slnečnice. Ale to nebolo dosť! Rovnako ako čokoľvek iného! Budúci akvizície kokorík. Videl som ju u známeho v tienisté záhrade a práve fascinovaný jej krásou. Bolo to v druhej polovici letných kvetín na kupene chýba, ale to akosi dekoratívne svetlo zelené lístie stačilo, aby som sa okamžite prosila procesu. Viem, že existuje veľa druhov kokorík (Polygonatum), ku ktorému typu patrí, my, nebude presne povedať, ale hosteska volal ju "ľalia Sibír."

Video: Čo môže Pasadena tieňa Kvety v záhrade v tieni

Prvé kvety vo svojej záhrade, videl som len 1,5 roka. Joy bolo more! Takéto roztomilé biele poháre so zeleným tanieri. Rovnako ako skutočnosť, že sú dobré pre rezanie - stojan na dlhú dobu, stačí meniť vodu tak prerezávať tipy stoniek.
Prekvapujúce vitálnu silu tejto rastliny - a to aj v silne zatienených miestach rastie a reprodukovať dobre. Kokorík asi bude vždy trochu burinu - to je potláča, a nepáči burinami rastú v tieni. Predpokladá sa, že kokorík agresora a rýchlo chytí priestor okolo seba. Neviem, mám to pokojne bok po boku vedľa konvalinky - a že aj ďalšie rastliny sa správajú slušne, transplantácia potrebná každé 2-3 roky. V Šalamúnovho pečať a konvalinky listy rovnakého tvaru, ale rôznych veľkostiach a farbách, susedov vynikajúci odtieň a vzájomne sa dopĺňajú. Myslím, že pôda v ich spoločnosti aj papraď, nech jej čipkované listy zdobia svoj záhon v tieni.

Kokorík (polygón and AMP-aacute-tum)

Video: Zaujímavé nápady pre záhradné prenosné lôžok



Pôda v mojej oblasti je úrodná, takže Kupene nemám oplodniť. Ale s dažďov v lete máme nejaký problém, voda musí neustále. V južných oblastiach kvitne v apríli, v prostrednom jazdnom pruhu - v máji. Ak budete mať šťastie a na jar chladné a vlhké, potom kvitnúce kokorík možno obdivovať po dobu 7-10 dní dlhšie, než je obvyklé. Prostredníctvom kyprenie pôdy, majte na pamäti, že korene kokorík nie sú umiestnené vo vnútrozemí a pozdĺž povrchu pôdy v hĺbke 2-3 cm.
Ďalšie plus - kokorík dokonale zimy bez prístrešia.

Polygonatum kingianum

Video: Kvetinové záhony. 10 tajomstvo záhony v tieni. fotografie

V poslednej dobe sa na internete objavil Kupene s jasne červenými kvetmi a okamžite chcel a dovoliť taký! Kto pestuje také rýchle svoje kvety naozaj také sýte farby, ako na fotografii, alebo nie? A aj keď pár riadkov o starostlivosti o nej, budem veľmi vďačný!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com