Tieto krásne ľalie

Video: Ale mami ľalia

Konvalinky. Myslím, že tento rok na jar, večný poznajú všetci. Podľa môjho názoru, rastlina je tak nenáročný, ktorý ju vykonať do vašej záhrady nie je ťažké, a to aj v prvom roku kvetinárstve. Ale ako každá rastlina, konvalinky má svoje vlastné preferencie na miesto pristátia, zloženie pôdy, spôsobe a dobe transplantáciu.
konvalinka

Mimochodom, konvalinky uvedený ako ohrozený, takže je pod ochranou štátu! Nikto nebude zakazovať vás zhromažďovať kyticu na jej záhon, ale vo voľnej prírode je najlepšie, aby ste sa nedotýkali. Poďme dodržiavať zákony a chránia naše prírodné dedičstvo.

Podotýkam, že kvety, tým viac sebecký! Nepokúšajte sa dať do vázy s inými kvetinami konvalinky, sú stále len zvädnuté a konvalinky bude svieža po dlhú dobu. Nenechávajte kyticu konvaliniek v noci v izbe, kde spí. Silný zápach môže spôsobiť vážne bolesti hlavy, a to aj v úplne zdravého človeka.

Video: Hope Kadysheva - Lilies

Takže, budete musieť konvalinky pristátie. Kde začať? Konvalinka rád tieň. V extrémnych prípadoch môžu byť zasadené v čiastočnom tieni. V otvorených oblastiach, celý deň slnečný, že môže dôjsť k prehriatiu koreňový systém je veľmi citlivý na teplotu pôdy. Ako vždy - posúdiť, či zloženie vašej oblasti pôdy vhodné pre tento typ zariadenia. Predpokladá sa, že konvalinky musia byť vysadené v ílu a piesčité úrodnej pôdy a dodáva pristátie list humus. Neviem, mám v čiernom pôdy, ale s malým prídavkom riečneho piesku darí, kvety a správať tak, že len podarí, aby sa ubezpečil, že celá kvetina nie je zanyal.Tak, že ak máte príliš veľa pôda je chudobná, pridajte humus a piesok a budú prijímané vykvitla tak pekná. A po koreň odbere, a môže vykonávať kŕmenie.

V našej obci, táto kvetina je všeobecne považovaný za takmer burinu, ktorý je veľmi ťažké sa zbaviť. Mám to rastie veľmi rýchlo, zaistenie novej teritórium pred našimi očami. Každý rok na jeseň I dig kríky, ktoré som nepotrebujú, a priviesť ich do blízkeho lesoparku. Muž žalostne povzdychne (na ramenách zodpovednosť k vode pre zavlažovanie), chrochtanie a okázalo kašľa, ťahanie fľašu auto tjazhelennye vodou. Ale nie pobúrenie, odpusť mi moju slabosť pre kvety!



Teraz, o dobe výsadby konvalinky. Vždy som sa držať jedno pravidlo: v prípade, že rastlina kvitne na jar - transplantované na jeseň, v prípade pádu - transplantované na jar. To však neplatí pre letničky. Neviem, možno to znamenie a zle, ale akonáhle som transplantované do nového umiestnenia pivonky kríky skoro na jar. Takže on sa urazil, že nie len kvitli tri roky, ale nevyrástol! Len sedí na novom mieste a všetko. šírenie konvaliniek možné rozdelenie podzemkov, alebo siatie semien najjednoduchšie jednoducho požiadať Lily na transplantáciu s priateľmi. V tomto prípade, vykopať ker s malým kusom zeme, ale dávajte pozor, aby ju čo najskôr premôcť s koreňmi a rastliny. Kvety musieť počkať 2-3 roky, takže buďte trpezliví.

Medzitým podstate prípadu, nezabudnite starať o ľalie! Pleťou (najlepšie ruky, koreňový systém týchto farieb povrch môže byť ľahko poškodené), kúpalisko (milujú pohár vody), hnojiť. A luxusné courtines tieto nádherné rastliny nebudú váhať, aby vás potešiť s prvým rozkvetu! Neutrálny konvalinka je stabilný aj pri silných mrazoch, takže nevyžaduje zakrytie na zimu, ak ste si zakúpili iné záhradné odrody, potom majte na pamäti osobitosti svojich poľnohospodárskych postupov. Napríklad trieda Convallaria Rosea má pestovať na dobre osvetlenom mieste, ale nie na priamom slnečnom svetle. Len v tomto prípade je farba svetlo ružové, a bude takmer biely v tieni. Je náročná na konštantnej vlhkosti pôdy a jeho dobrá priepustnosť vzduchu a konštantný kŕmenie. Z tohto dôvodu, miesto pre výsadbu tejto odrody budú musieť pripraviť na výsadbu za rok až Rosea vo vašej kvetinovej záhrade.

Video: Konvalinka balónikov (titulky)

A nezabudnite - rastlina je jedovatá! Okrem toho sú všetky diely! Kedysi som ho nechať, aby bobule starnutie - vyzerala veľmi pekný oranžovo-červenej na jeseň kvetina hrášku. Ale keď deti vyrástli, stala sa im odstrániť ihneď po odkvitnutí. Moja najmladšia dcéra, keď jej bolo asi dva roky, Zúfalo tiahol všetko do úst! A ako najstarší vtedy 3 roky a 8 mesiacov, prechádzka záhradou sa veľmi veselý! Jeden putoval na pravej strane, ďalší - na ľavej strane, snaží sa súčasne sledovať obaja, len škúlenie nefunguje! Už raz priamo na ústa chytil ju za ruku s bylinkovým mladší Slimák a inokedy - s bobule konvalinky. Zotavuje po leknutí, nemilosrdne odrezať všetko pramení z jedovatého krásy. V našej obci zvlášť kompetentní (alebo sa cíti byť) odborníci v liečivá rastlina surovinovej chovu kvetu a konvalinky listy na liečebné účely. Ale verím, že to je v prípade konvalinky, že je lepšie nerobiť. Napriek tomu, srdcové glykozidy, že rastlina obsahuje, nie je vtip. A aj keď mnohí sa domnievajú, že nebezpečenstvo jedu konvalinky bola značne prehnaná, tak by som poradiť s ňou zaobchádzať opatrne.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com