Loosestrife bod v mojej záhrade

Video: Záhradná

Potom, čo pred niekoľkými rokmi suseda svedčiť vykopali malý ker a ponúkol mi, aby ho v jeho záhrade, hovorí, že to kvitne pekné žlté sviečky. Nevedel som, že jeho meno, a až oveľa neskôr si uvedomil, že tento loosestrife bodu. Početné druhy loosestrife patrí do čeľade Primulaceae. Zvyčajne rastú veľmi rýchlo a ľahko množia delením.
pp

Rastlina kvitne v neskorom júni a časy rozkvitne do polovice augusta. Vo výške hornej časti kvitnúce ker vyzerá žiarivo žltá škvrna, takmer skrývajú listy. Časť vyblednuté po odkvitnutí stonky uzatváracie svorky, ktorá by mohla spôsobiť re-kvet, ktorý je menej hojný. Na jeseň znížiť stonky a mulčovanie s kompostu výsadbou.
Loosestrife môže rásť v akejkoľvek pôde, ale je vhodnejšie subacid ľahké a stredne hlina. Rastlina preferuje mierne vlhké podmienky, ale môže niesť a zamokrenie. Na slnečnom mieste rýchlo získal veľký ker, ktorý sa skladá zo žiarivo žltej "sviečky." Rastlina je veľmi vytrvalý v útulku nepotrebuje. Na jednom mieste loosestrife bod môže rásť viac ako 10 rokov.
nn

V ľudovom liečiteľstve, loosestrife bol široko používaný. V rôznych ochorení zažívacieho ústrojenstva, rastlina je prvý dôstojník na ceste k vyzdorovleniyu.No existujú kontraindikácie. Loosestrife je kontraindikované u niektorých ochorení krvi, je to nebezpečné, aby sa peniaze na základe loosestrife trombóza, kŕčové žily, ateroskleróza končatín. Tiež sa neodporúča používať u pacientov trpiacich hypertenziou rastlín. Je nemožné dať odvar z bylín pre liečbu suchého kašľa detí.
pp

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com