Plamienok Tangut: opis, reprodukcia, starostlivosť, aplikácie, fotografie, grade

4858627925730ebc12ae010.04194992

Plamienok Tangut, rovnako ako jej ďalší plamienok, rastiem spôsob sadenice. Semená zabalené v šatke na deň namočte do teplej (20-25 ° C.) Vody. Ležal som je zriedkavé, ľahko posypané (môžete a nemusíte posypeme). Pôdy je SOD zeminy, piesku a drveného kriedy (2: 1: 0,1).

Plodiny na krytie sa do plastového vrecka a dať na tmavom mieste s teplotou 10-13 °. Po 20-25 dňoch, kedy semená šrafovanie, vykazoval hrniec na jasné svetlo (nie je na priamom slnku).

Bránkovú konštrukciu okamžite sypané práškového aktívneho uhlia, aby sa zabránilo poraziť sadeníc blackleg. Aj voda je len z postrekovače alebo palety. Teplota v tejto dobe, je s výhodou 15-18 °.

Video: plamienok

Plamienok Tangut 2

Sadenice po dobu 2-3 týždňov, aby sa "teplichke", postupne zvykli na čerstvom vzduchu. Môžete zasiať semienka na začiatku leta, v tomto prípade pre trvalé sadenice sú zasadené v ranom jesene.

Pri sadení v otvorenom teréne (neskorý máj-začiatok júna) zakopať sadenice až 10 cm. Ak sú "deti" slabá, sú zasadené s minimálnou hĺbkou pohrebu. Zakorenenie po dobu nevyhnutne potrebnú pre nich riedkym svetlom.

Pôda v mieste výskytu koreňov treba pritenyat. Zvyčajne sa na tento účel okolo rastliny sú zasadené Alyssum rock a Arabis.

Plamienok Tangut 3

Alebo silne soľný pôdy pre plamienok Tangut nehodí. Na kyslé pôde rastlina nie kvetu. Ak sa na jeseň koreňového systému bol zamulchirovat rašeliny, je nutné odstrániť pružinu.

S príchodom udržateľné teplárňach prívodom infúzie divozelu (1:10), vedra pre každého.

O dva týždne neskôr - "Kemira-Lux". Pre dospelú Bush valcovanie v pohári dreveného popola a málo je vložený v pôde. Striedanie organických a minerálnych hnojív dáva dobrý výsledok.

Pri absencii hnojenia kvetín zmenšuje. Sa objavil v roku výsadby púčiky vytiahnuť.

Plamienok Tangut 4

Stáva sa, že plamienok Tangut stratí všetky nadzemné časti. V tomto prípade by sme nemali ponáhľať vyhodiť koreň. Po roku, alebo dokonca dva zo spiacich púčikov sa pravdepodobne vyvíjať nové výhonky.



Pre zakoreňovanie odrezkov s využitím kúskov čerstvých zemiakov a repy. Rezne pre rýchlejšie zavedenie odoláva riešenie med (1 lyžička. - 1. voda). Aj Rezh nakrájanú zeleninu prepichnutiu jednou rukou a vložte driek do otvoru.

Kocky "pristátie" dať do hrnca, zalejeme trochou vody niekde. Potom stačí len nezabudnite naliať vodu do vane a striekacie pritenyat a odrezkov.

Plamienok Tangut 5

Bude raz v zimnom rekreačnom zariadení, on upozornil na "podivné" liana uvivshuyu drôtené sieťoviny Ryabitsev. Predstavte si: všade okolo v snehu a pred vami krásnych rastlín s nadýchané chlpatých guličiek, na ktoré sa vzťahuje námraza.

Je leto na rovnakom mieste som nepoznal krásu zimy. Našuchorený guľa mi to zasiahlo, len tu a tam nazrel v prelamované lístia. Ale najzaujímavejšie - celá viniča bola pokrytá pomerne veľkým žltým zvonček.

Rozhodol som sa uistite sa, že zohnať túto rastlinu doma, pretože vedel, že plamienok Tangut (menovite, takže to je volané) dobre rozmnožuje semenami.

Kúpou je, myslím, podľa všetkých pravidiel začať stávkovať. Ale všetky moje úsilie bolo márne. To nepomohlo, a stratifikácia - no osivo nezvýšil ani po 3 mesiacoch.

Na jar som špeciálne išiel k miestu, kde sa prvýkrát videl plamienok. Na vetvách zviklat trochu pomliaždený "Fluffy". Majitelia nie, a ja som sa odvážil trhať vetvičku s semien, ktoré sú osiate v skleníku.

Len pár týždňov tam bolo priateľské výhonky. Keď sadenice vyrástla kúsok, transplantovaný som ich do postele, a na jeseň som mal slušné kríkov. A najviac prekvapivo, niektorí dokonca kvitnú.

Plamienok Tangut 6

Winter ma nesklamal. Aj po silnými mrazmi, prenesie bez prístrešia, toto víno spokojní s jeho zeleňou a ladné farby až do neskorej jesene. A semená zhromaždené na jar dať priateľský ovocie.

Zdá sa, že takéto prírodné stratifikácia je účinnejšia. Možno, že nie posledný faktorom bol čerstvosť semien, ktoré môžu stratiť životaschopnosť v priebehu jedného roka. Je však ťažké zastaviť nadšenú osobu, a kúpil som si semená troch nových odrôd a urobí ďalší pokus na to, aby v týchto úžasných rastlín.

Plamienok Tangut 7

Nenáročný na podmienky pestovania, vynikajúce zimné otužilosť, dlhú dobu kvitnutia, dekoratívne celoročne, aby táto rastlina základným prvkom vertikálne zahradničení.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com