Lavender: opis, reprodukcia, starostlivosť, aplikácie, fotografie, grade

9738399915730f640f20ef5.91914113

Zakaždým, keď si vypočuť známe piesne, som sa snažil predstaviť tieto neobvyklé kvety. Pred 6-7 rokmi som videl v nejakom vydaní fotografiu tajomné rastliny a bol trochu sklamaný - nenáročný tráva s šedo-zelené výhonky. Ale skutočná zoznámenie sa stalo pred 4 rokmi, kedy ho kúpil a osiata jeho semená. Pôda pre siatie sa svetlo, pridá piesok a vyliala fungicíd. Misa s plodinami zabalené v plastovom vrecku a dať na mesiac v chladničke (teplota + 1-5 stupňov.) Na stratifikácia.

V marci prešiel misku na parapete, a po nejakej dobe sa prvý výhonky začali objavovať veľmi nerovnomerné. Pri pestovaní (až 2-3 párov pravých listov), ​​sadenice je v malých kvetináčoch 5-6 kusov. Pretiahol pochovať maternice. To bolo potom, že som otvoril a pravdepodobne hlavný tajomstvo levanduľa - jej chuť, ktorú som zachytil pri presádzaní sadeníc.

Vyššie 5-6th páru pravých listov prischipnula hrot pre vytvorenie puzdra. S nástupom tepla omrvinky z balkóna.

levanduľa

V polovici leta prešiel sadenice v kvetináčoch viac. V budúcnosti sa tento postup vykonáva niekoľkokrát, pretože pomáha rastliny zbierať vegetatívny hmoty a ľahšie sa pohybovať prvú zimu. Ale byť istí, počkať, až ku koreňom opletut hlinenou hrudu! Malé kríky môžu byť zasadené v polovici leta v záhrade up, kapacít alebo trvalé miesto. Ale nemám záhradu a ja sa usadil na balkóna levandule.

A teraz o požiadavkách, ktoré tento krásny Francúzka, či poskytnúť.

Pochva.Obyazatelno by mala byť ľahká, drobivá, s neutrálnou reakciou. Vhodné vulgaris, nie je silne oplodnené záhrady alebo Ogorodnaya doplnenom 1 / 4-1 / 3 h. Písku. Rastlina netoleruje prebytočnú hnojivo a organické čerstvý! To vyžadovalo dobrú drenáž a miesto v záhrade bez vody stagnáciu.

levanduľa



Lokalita. Veľmi svetlý! Dokonca levanduľa tieň strana nebude tolerovať! A tak blízko k nej žiaduce susedstve vysokých rastlín. V prípade, že rastlina je cítiť aspoň trochu nedostatok slnka, bude to sa prejaví na listoch - to bude šedo-zelené. Slnko sa zmení v niečo čarovného, ​​ako je striebro.

Dokonca aj na balkóne, ktorý smeruje na juh, levanduľa cíti veľmi pohodlné. Potom, čo som ju vysadil sadenice prvýkrát, naozaj rýchle deti premenila strieborných krovia, a dokonca sa objavila v klase augusta s kvetinami! Bol to nádherný dar! Lavender zo semien už v druhom roku kvitne pravidelne.

Starostlivosti. Ak máte vytvoriť príjemné prostredie, to je príliš veľký problém nemáte doručiť. Zavlažovanie levanduľa nepotrebuje, pretože je veľmi dobre znášaný sucho. Hnojenie nie je nutné, aby sa zapojili, doma rastie na chudobných ( "štíhlej") pôd. Po odkvitnutí mladé rastliny nevyhnutné (u dospelých - s výhodou) odrezať vyblednuté klásky na plytvať energiu na tvorbu semien. Na jar, znížiť puzdro, a ihneď po odkvitnutí, a potom bol v súlade.

levanduľa

Lavender fakt - trvalka. Ako ju udržali na balkóne - sa budú čudovať, budete pýtať - čo s tým robiť v zime? Odpoveď je jednoduchá: do prístavu! Zima je rozmarné: Skrine a topí a mrazy až do -25 stupňov. Ale vo štvrtom ročníku mojich zimy na balkóne levandule a kvitnú každý rok. Po znížení teploty v noci na 0 ° C., balkón steny zásobníka priamo na betón hrúbky peny plechu 3 cm. Boli pevne dať hrnca s rastlinami.

Medzera medzi vidlicou a pokrčených novín na vrchole toho všetkého ukrytie v 5-6 vrstiev netkaného materiálu. Dôkladne navádzal "deka" na okrajoch. Okrem toho v prípade, že topenie a voda z topiaceho sa ľadu nasiaknuté krycí materiál, skíc sa tučný film, ktorý ale nie zastrčiť, pretože rastliny potrebujú dýchať. Pri teplote vyššej ako 0 °, stav kontrolných rastlín napojená a chladu (nie teplé!) Voda v prípade potreby. Popisuje pružinu pri teplote + 1 + 3 ° C. To je môj zimy levanduľa nie je prvý rok.

Ak je to možné, je možné, že v zime kvetináče s levanduľou priekopa v záhrade. V záhrade na zimu sú kríky pokryté pilinami alebo jedľa labky.

Na levanduľa nikdy napadnutá škodcami. Éterické oleje vylučované neho odraziť škodcu z ruží. Ak máte slnečné balkón alebo záhradu, nezabudnite sa prihlásiť na skromný a sofistikované Francúzky. To poteší vás!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com