Lomikameň

19014229745731c3a2ed6224.85510127

Meno tohto rodu pochádza z latinského slova SAXUM - kameň a frage - prestávka. Tieto vždyzelené trvalky sú naozaj schopné rásť na skalách a takmer holé skaly. V prírode, ktoré sa často vyskytujú na vápenca a žuly.

Malé listy tvorí ružicu, šedozelené s zuby na okraji. Lata drobných kvetov, sedí na dlhých stonkách. Maľba biela, svetlo žltá, červená.

Tento malý rastlinky (4-8 cm), docela dekoratívne. Kvety v máji - jún.

Aplikácia lomikameň v záhrade

Lomikameň je umiestnený na severných a východných svahoch kameňov, ale tento druh úžitkových rastlín v humus pôde, kde sa tvoria husté húšti. Používa sa pre skalky.

rozmnožovanie lomikameň

To množia štepením lomikameň leto a delenie odnože.

Video: Mladé a lomikameň

Ovplyvnený šedá hniloba, hrdza, múčnatka, list špinenie a hlíst.

Lomikameň Arends rastie na mojich stránkach je už 6 rokov, ona má pre mňa ako hrudky o veľkosti zeleného machu dlane.

Video: Saxifraga starostlivosť

Miesto pre neho zrazu vybral jasno, takže musela byť napojená často. Po nejakom čase, paušálna premenil v krásnom zelenom koberci, ktorý na začiatku mája, "dostal" druhú vrstvu - celý koberec jasných kvetov na štíhlych nohách. V priebehu doby, táto krása trochu bledý a po 3-4 týždňoch a bolo po všetkom.

Vyblednuté stonky kvetín Aj čisto orezaný na základni. Pad opäť zmení na zelenú a rastúce nová moc, pretože on nebude musieť vynakladať energiu na zrenie semien.

Všimol som si, že keď to je veľmi horúca, integrita "koberec" porušiť holé miesta - vyschol konektora základne. Tieto škvrny idem spať s čerstvou pôdou a napojená často. postupne sprísnili, a fasádne opäť vyzerá atraktívne.

O niečo neskôr, môj web je doplňovaný lomikameň rovnakého druhu len s bielymi kvetmi, ktoré už boli vysadené v čiastočnom tieni, kde to nebude rozčuľovať spaľujúcim lúče poludňajšieho slnka.

Lomikameň a rýchlo rástla. Kvety belotsvetkovaya lomikameň neskôr, ale aj v máji. No množia ružice a semená.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com