Pupalkový "Candle Night"

Video: Pupalkový. Noc sviečka. pestovanie

Pupalkový noc sviečka vytrvalá

Pupalkový - Night sviečka. Ak ste videli aspoň raz prepustiť z pupalky dvojročnej, vždy som chcel, aby jej zavolať "Candle Night" a nič iné!

Akonáhle padne noc, pupalkový púčiky šušťanie kvitnú jeden po druhom, že zahalí celý ker kvety. Toto veľké a voňavé kvety bude mať vedúce postavenie v rebríčku rastliny zvanej.

Video: pupalkový kvety (nočný sviečky). Pupalkový kvety (nočné sviečka)

Tam proste nedal jej to! Pupalkový, divoká orchidea, nočné svietnik, Babak palina, kovalnik, gillyflower pole, nočné sviece, pokrývajú, a bohvie Svechnikov kem.Takoe rad ľudových názvov ukazuje popularitu tento nenáročný záhradných rastlín.

Na rozdiel od iných trvaliek

Teraz existuje veľa originálnych a unikátnych farieb, však Enotera - "Noc sviečok" im predčí svoju jedinečnosť. Kvitne v noci! Mnohé z týchto farieb si o tom myslíš?

Video: pupalkový - Night sviečka



Peak kvitnú v prvosienka príde v júni a trvá až do mrazu. Sú každý open bloom až 10 cm! Vyzerá dobre v skupinových výsadieb s inými záhradných kvetov. Niekoľko kríky prvosienky, ako nočné sviečky vytvoriť večerné osvetlenie v záhrade, keď sa im poslať baterku. Dajte ju vedľa mesiačikov, Mirabilis, petúnie alebo lisianthus - dostať ohromujúci efekt!

pestovanie prvosienky

Na jednom mieste pupalky dvojročnej ľahko kvitnú viac ako desať rokov! A každý rok to bude mať oveľa viac farby. Pupalkový Semená sú ľahko pestovať. V južných jarnú výsadbu semien priamo do záhonu, a v lete začína kvitnúť. V strednom pásme je lepšie pestovať Nočná sviečku cez sadeníc.

Pre pôdy rastlina úplne nenáročný - kde ju tam dal a ona porastie. Pupalkový rastie rovnako dobre na plnom slnku aj v tieni. Choroby a škodcovia nie sú ovplyvnené. No zimy. V zasneženej zime nevyžaduje úkryt - hlavná vec, ktorú nesmieme zabudnúť úplne vybrať.

Povedzte mi, prečo pupalkový (Night sviečka), takže málokedy vidieť v našich záhradách? Viac nenáročné a krásne vytrvalá som sa nestretol. Uistite sa, že zasadiť túto kvetinu, ktorá bude vrcholom vašej záhrade.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com