Môžem repot orchidea kvitnúce?

Vždy som vyberavý orchidea transplantované s opatrnosťou - očakávaný prejav svojimi rozmarmi. Tam bol pocit, že nasledujúci deň, kedy mala prísť o všetky kvietky a začne páchať zlo mi uschne. Po niekoľkých časoch úspešných transplantácií, stále som prišiel na správnu techniku, potom môj orchidea bude túto nevyhnutnú etapu jej starostlivosť už nie je výstredný a pokorne prijať.

Kvitnúce orchidea Aj transplantované len vtedy, keď prítomnosť týchto ukazovateľov: jej korene môžu hniť, nesprávne zavlažovanie, ktorá sa prejavuje problémy s zemi - on stal stlačený napríklad korene prekročili stien hrnca alebo korene k nej (aj keď to som sa stretol len vo výnimočných prípadoch ). Ako si dokážete predstaviť, akákoľvek zmena v substráte orchidey alebo porušenie jej vývoja vyžadujú okamžitú transplantáciu, takže sme nemali zastaviť kvitne a presná odpoveď, ja ako profesionálny pestovateľov, môžem vám dať - aby repot orchidea kvitnúce v prítomnosti takých podmienok, že je to možné.

Orchid mala pomerne ľahko vziať z hrnca a presťahovať sa do novej. Ak tomu tak nie je, je pôda, napríklad mnohé vystúpil s niekým, alebo korene, ako niečo, čo nie je tak správal, budete musieť znížiť a odstrániť pot orchidea. Mimochodom, to je dôvod, prečo sa používa plastový hrniec - je ľahšie pracovať. Ďalšie variant nádoby, v ktorej je umiestnený orchidea - hlinenej nádobe. To nemôže byť ľúto a rozbiť niečo ťažké, a až potom odstráňte orchidea, to zúčtovanie od zvyškov ílu hrachu a kusy pôdy mixu.

Ak chcete natrvalo odstrániť dostupnosť pozemku, ktorý sa chúlil medzi koreňmi, bez toho aby došlo k poškodeniu samotnej korene orchideí, je potrebné ho opláchnuť pod tečúcou vodou. Tak sa úplne prírodný zmes pôda sa riedi v koreňoch orchidey, odstráni sa voda, a korene sa uvoľní. Suchú handričku ľahko vyschnúť korene orchideí a dať kvetinu na noviny alebo ľanovým handrou, aby nasiakli prebytočnú vodu.



Nový hrniec na dne kladieme prvú vrstvu odvodnenie. Vhodné pre odvodnenie zakúpené kamienky, štrk, alebo špeciálny substrát pre odvodnenie. Drevo kôra je pridaný na hornej strane substrátu, vynikajúce zložky v pôdnej zmesi. Existuje celý rad nakúpeného podkladu zmesí pre orchidey, ktoré sú vysoko kvalitné a sú ako váš závod, takže môžete bez obáv použiť navrhovanej možnosti.

Zabaľte pôdy v nádobe tak, aby zostal voľný. Do polovice mieste, keď zemina substrát, miesto orchidea zvisle, a posypeme okrajov podkladu zostáva, či je orchidea sa udržuje v nádobe, keď padá.

V prípade, že orchidey značne rozšíril a ponúka vysoký kvitnúce puky, potom budete musieť použiť drevený kolík, ktorý je umiestnený vedľa stonky rastliny, a potom zviazať ho do orchideí, takže nemala zlyhať. Kolík potom môžu byť odstránené, akonáhle orchidea usadiť, alebo vľavo a vedľa stonke - to neprinesie ďalšie prízrak kvitnúce orchidey v novej hrnca a nemá vplyv na jeho vývoj.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com