Vytvorenie záhradné plochy hroznovej alej



Vytvorenie záhradné plochy hroznovej alej

Mnohí záhradkári radi zaistíme na živé ploty mieste, zelené altánok a pergola, prepletené s vínnou révou. Ale často miesto pre výsadbu nestačí, ak chcete mať väčšiu a sád.

Nižnij Novgorod Sergey Ksenofontov záhradník myslí, že kombinujú krásne a užitočné, je možné, ak je na tento účel použité hrozno.

Najjednoduchší spôsob, ako spojiť záhradný dizajn a praktické využitie - vytvoriť hroznového uličky. Postačí nastaviť kovové stĺpiky (rúry) na dva metre na výšku a vytiahnuť v niekoľkých radoch medzi pevným drôtom (usporiadať mreží). Rastúce výhonky zviazaný k drôtu. Obvykle do júla výška stien zelenej jeden a pol až dva metre. Pre takéto pestovanie obleku všetky odrody testované v našej oblasti. Ak chcete miesto neba nad hlavou zatvoril v zelenom čipky viniča, prijali dôsledné odrôd. Piliere na oboch stranách koľaje s unifikovaný oblúky, medzi ktorými naťahovacie drôt. Rovnako tak si môžete zariadiť a zelené altánok.

A tu je ďalšia možnosť s využitím hrozna, osvedčená v praxi. Jeden z mojich spoločníkov bol vidiecky dom na slnku, a v lete pred horúčavou doslova nemohol dýchať. Jedného dňa si kúpil sadenice vínnej révy Dvietsky modrá, nastavte vedľa príspevkov domu a vytiahol drôt k hrebeňu strechy. Po dobu troch rokov sa vinie zvládol navrhovanú ceste a zelenej desať ton ukryl v dome z spaľujúce lúče slnka. A v mojej záhrade dva vínnej révy - Ruská ríbezlí s bielymi jahody a hrozno s fialovým Isabella - krásne zdobené nevzhľadné kúpeľoch. Tieto odrody tiež nie je potrebné na pokrytie na zimu.

Okrem už spomínanej v záhradné úpravy, môžete použiť také intenzívne odrôd, ako je Muscat Brown, Purple Early, Kesha, Codreanca, potešenie a radosti čierna, čierna bez kôstok zimné Hardy, Aleshenkin. Ale aby sa okrem bohatej zelene a dokonca slušnú úrodu týchto odrôd je potrebné kvalifikovane starať. Pre začiatočníkov je veľmi vhodný stupeň - Gounod. Bolo s ním na radu skúseného starého vinár, dokonca som začal.

Gounod - a to nielen vo víne!
Pre projektovanie záhrady Gounod zvlášť zaujímavé pre svoju neobvyklú silou rastu. Určité viniča dosahujú v letných dĺžky šiestich metrov. Odroda je veľmi mráz: oficiálne do -30 stupňov a skoro dokonca s 40 stupňov zima 2001/02 ovplyvnená iba mladé jednoročné viniča a staré boli len malé podmerzaniya. Okrem Gounod ľahko obnoviť z kufra, to je v zime pod snehom, v lete réva rastie silná. A ak sa mladé výhonky sú ovplyvnené jarných mrazov, obličky rastú nové - a tak trikrát. Preto Gounod úroda bude tak ako tak.

Ďalšou výhodou tohto druhu je pre začiatočníkov veľmi dôležitá: vyžaduje starostlivú údržbu, príslušný formovanie a orezávanie. Postačí na odstránenie zahusťovanie a skrátenie výhonkov v lete vinice na jeseň. Berry v Gounod fialovej, sladkokyslú, Isabella chuť. Dozrieva koncom augusta. Dospelý Bush dáva tri až štyri vedrá s hrozno, niekedy aj viac. Klastre sú husté, kužeľovitý, s hmotnosťou 150-250 gramov, môže byť skladovaný po dlhú dobu v chlade. Z toho sa ukázalo vynikajúce hrozno s príchuťou, ako je Cabernet.

Pre nenáročné biele odrody patrí Moskva firma, ktorá tiež nie je nutné odstrániť v zime - mrazu do -35 stupňov. Ale aby som bol úprimný, dobrá úroda so štyrmi krovia som nevidel. A berry dozrieva pomerne neskoro - v polovici septembra. Avšak, odrody na predaj s viacerými objavujú každý rok, a každá voľba je sám o sebe. A ak máte akékoľvek otázky, volajte (8-920-298-8428) - Som pripravený na ne odpovedať: v mojej záhrade rastie ovocie a testovaná viac ako päťdesiat druhov.

Mimochodom, v oblasti vínnej révy Nizhegorodskaya prejavuje spoľahlivo (pri štíhle a mrazivé zimy rokov) ovocinárstvo. Dokonca aj po štyridsiatich stupňových mrazoch zimy 2001/02, keď nedošlo k žiadnym jablká alebo hrušky alebo slivky a čerešne a hrozno - to!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com