Domáce liečivé rastliny

Video: Ako znížiť tlak doma. Niekoľko jednoduchých tipov

Domáce liečivé rastlinyMnohí z nás majú radi chovu domácich rastlín. Bolo príjemné po dni obdivovať krásu zelenej oáze doma. Ale môžete spojiť príjemné s užitočným. Často som počul o liečivé vlastnosti niektorých izbových rastlín. A pomyslela si, prečo to neskúsiť rast "zelenej lekárne" doma na parapete? najmä Väčšina domácich bylín nepotrebujú komplexnú starostlivosť. Takže, poďme zistiť, ktoré izbové rastliny nám môže pomôcť zostať zdravý.

Bežné byliny pre domácnosť

prečítajte si o
lekárske maska ​​s aloe

Aloe. Väčšina z nás sú oboznámení s týmto izbová rastlina. Moja babička volala ho agáve. A viete prečo? Starí ľudia hovorili, že v prípade, že právo používať liečivé vlastnosti aloe vera, môže žiť sto rokov.

Črepníkové rastliny KalanchoeČo je tak dobrý aloe? To má mnoho vlastností, ktoré sú prospešné pre zdravie - protizápalové, hojenie rán, antibakteriálne, choleretic, Burns. aloe šťava zvyšuje ochranné funkcie organizmu, regeneračné procesy v poškodených tkanív, normalizuje trávenie zlepšuje chuť do jedla. Aloe sa používa na liečbu gastritídy, žalúdočné vredy, astma, zápal hltana, rany, abscesy a mnoho ďalších chorôb.

Care Aloe je veľmi jednoduché. Je veľmi dobre znášaný sucho a teplo.

Viac informácií o
Starostlivosť o kalanchoe

Kalanchoe. Ďalšie rodinný lekár, často nazývaný domov ženšenu. Dlhú dobu som pestovať túto rastlinu, bez toho aby premýšľal o jeho užitočnosti, ale jednoducho preto, že je veľmi nenáročná na starostlivosť.

Liečivé rastliny domu. pelargónieAvšak, mali by ste používať liečivú silu kalanchoe. Kalanchoe šťava pomáha pri liečbe ochorenia parodontu, stomatitída, zápal prínosových dutín, gynekologické ochorenia. Šťava je často používaný na liečbu kožných ochorení - trofických vredov, hnisajúce rany, erysipel, preležaniny.

Geranium. Nie je to tak dávno, to bolo nemožné si predstaviť dom bez hrnca s muškátmi. Tento dom rastlina je tiež liek. A to je geraniol, účinnou zložkou pelargónie. Vďaka nemu rastlina má protivírusové a antibakteriálne účinky.

čítať ďalej
starostlivosť o muškáty v interiéri

Tu je to, čo som sa dozvedel o liečivé vlastnosti pelargónie. Tento dom rastlina sa používa pri liečení dny, reumatizmu, zápalu priedušiek, zápal žalúdka, vnútorné a vonkajšie krvácanie. Ale to nie je všetko. Tvrdí, že v prípade, že hrniec muškáty bude vo vašej spálni, budete zabudnúť na nespavosť, depresie, neurózy.



Pestujeme bylinky doma. myrtaJednoduchý na údržbu muškáty bude pekný bonus k svojej pani.

Myrtle. Potom, čo som čítal, že v dávnych prieskumníkov sa s nimi svojím spôsobom myrta vína. To má posilňujúce vlastnosti, dáva silu na dlhých cestách. Dokonca aj meno "myrta" sa prekladá z gréčtiny ako "balzam".

Myrtle efektívne využívané pri liečbe zápalu pľúc, zápal priedušiek, priedušnice, hrtanu. V miestnosti, kde sa nachádza, sa znížil celkový počet patogénnych mikroorganizmov. To zvyšuje ľudskú imunitu na akútne respiračné infekcie, chrípka, zmiernenie bronchospazmus.

Myrtle nevyžaduje komplexnú starostlivosť, ak sa dostane dostatok slnečného svetla. Čítajte viac ...

Agave - room liečivých rastlínAgáve. To domáce liečivá rastlina k nám prišiel z Mexika. Páčil sa mi neobvyklý vzhľad agáve. Navyše, starostlivosť o neho je veľmi jednoduchá - kopa svetla a občasného zalievanie.

Bol som prekvapený, učiť sa, ako užitočné rastliny. Agave úspešne použitá pri liečbe žlčníka, ochorenia zažívacieho ústrojenstva, ochorenie pľúc, mliečnej žľazy, odreniny, reumatizmu, radiculitis. Jej šťava má protizápalové, antipyretické, analgetické, expektorační účinky.

Pozrite sa na video o používaní aloe, kalanchoe a Gerani

Video: Liečivé rastliny a ich aplikácie V. Baburin

Rastliny sú schopní vyzdobiť náš domov, ale tiež pomáhajú udržiavať zdravie tých, ktorí žijú v nej nielen to. Docela dosť času, úsilia - "zelené sanitky", a bude vždy na dosah ruky jeho

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com