Hortenzie

hortenzieSpomeniete si, čo chcete pestovať kvetinu v ranom detstve? A ja, bez ohľadu na to, ako smiešne to môže znieť, si uvedomiť, že ešte chce do škôlky, takže sme vyrástli vo dvore hortenzie

. Nie, samozrejme, názov rastliny miloval ma, ja nevedel (najmä preto, že názov je ťažké), ale obdivoval ho celé hodiny.

Video: Hydrangea strom! Chov kľučku!

Keď sme išli na prechádzku a vrátil sa, vždy som sa pozrel na luxusnom krovia a čakal, keď kvitnú. A keď sa objaví úžasné biele farebné guľôčky, postupujúce skutočnú liečbu pre mňa!

Keď som vyrástol a začal sa zaoberať s kvetinami, zasadil som hortenzie strom všetok voľný priestor na nádvorí.

obsah

Starostlivosť o hortenzie strom

Napriek tomu, že natívne hortenzie (Hydrangea arborescens) zo Severnej Ameriky, máme to cíti ako doma. Pestuje sa v otvorenom poli, v skleníkoch, a niektoré experimenters aj v byte. Jediným problémom pri pestovaní hortenzií doma je, že len veľmi málo priestoru. Napriek tomu v povahe hortenzie strom - ker 1 až 3 metre. V dome môže rásť len na 1 až 1,5 metrov, ale napriek tomu v blízkosti podniku. Ozdobiť byty špeciálnej odrody hortenzií sú teraz stiahnuté - nie je tak veľký, ale krásne kvety kvitnúce. Napríklad som zasadil v dome Hydrangea macrophylla. Kvitne nádherné ružových pukov (existujú fialové odrody). Veľkosť zariadenia menej ako hortenzie. existujú hortenzie paniculata.

Ale teraz hovoríme konkrétne o popínavá stromu. Botanický názov tejto rastliny pochádza z dvoch gréckych slov: voda (HYDOR) a nádoby (aggeion). A niet divu - všetky odrody hortenzií milujú vlhkosť. Takže hlavné pravidlo starostlivosti o tejto kvetiny - hojné zalievanie.

A ako som už poznamenal, záhradné hortenzie dobre prispôsobené našich klimatických podmienkach. Táto odolnosť dobre Bush, tepelné prevody (s výhradou hojný zavlažovacie). Navyše, tento druh porovnaní s ostatnými úspešne prispôsobuje vápenaté pôdy a nedostatočným osvetlením.

Kde sa zasadiť strom hortenzie

Ak sa rozhodnete mať hortenzie stromu, okamžite sa snaží skrátiť puzdro na trvalé miesto. Pre chov najlepšie použiť sadenice štyri až päť rokov. Napriek tomu, že závod je iný robustnosť, mal som jednu nešťastnú skúsenosť s jeho pestovanie: ukázalo sa, že hortenzie strom nemá rád to je často transplantované, a zdalo sa mi, na zlom mieste, ktoré som si to, a musím to transplantovaný do druhého roku života. V dôsledku hortenzie na koreni trvať dlho a rozkvitol 2 roky: ešte žiadny priestor hortenzie kvetín a stromov, kríky a jej koreňový systém nemá rád také napätie.

Hortenzie Bush strom

Pokiaľ si nechajú klíčiť sadeníc sami, je najlepšie, aby aspoň prvé 3 roky žil a silneli vo svojom dome, a potom môžete vykonať manipuláciu s hrncami na trvalé miesto v budúcnosti.

Pôda pre popínavá stromu

Hortenzie strom môžete použiť akýkoľvek. Dokonca aj mierny prítomnosť vápencových útvarov nezabráni rastie. Ale ak máte možnosti, vyberte miesto s úrodnou pôdou. Hydrangea miluje hlinený vzorované zem. Pre hojnej kvety, že hortenzie sa hovorí, že majú rozkvitol a zacítil, že potrebuje obliekania. V hortenzií, ktoré rastú v kyslej pôde, a farby sú jasnejšie a závod sám je veľkolepý.

Preto, ak vaše stránky nie je dostatočne kyslé pôdy pri výsadbe v pôde, pridajte rašelinu alebo hnedé ihličnaté pôda, môžete pridať piliny.

Popínavá rastlina strom

Ako sa používa kŕmenie fermentované Divozel infúzie. Aby sa v truse vedre zalejeme 3 litre vody a nechá kvasiť po dobu 3-4 dní. l lyžice vedro Zmes sa potom riedi vodou a tento roztok sa naleje hortenzie každých 10-15 dní.

Polievanie Hydrangea strom



Hoci pnúce Bush dostatočne vysoká, jeho koreňový systém rastie horizontálne pozdĺž povrchu. To je dôvod, prečo tak kvet trpia nedostatkom vlahy. hortenzie byť napojená Letné 2-3 krát týždenne. Pri tvorbe tepla v kôre na povrchu pôdy, je potrebné, aby sa uvoľnili krajine.

Hydrangea kvety strom

Zimná záhrada hortenzie, Samozrejme, nie voda. Ale poskytnúť pre zimné vlhkosť korene, hortenzie správne "chrániť". Po prvé, v predvečer chladného počasia nie je menšia ako týždeň, je treba ju zalejeme teplou vodou, ale ak zasiahol mrazy, nerobia to: koreňová časť môže mrznúť. Prekrytý Bush hromadu opadané lístie. Môžete zabaliť kufre zo spodnej látkou. A keď padá sneh, tvoria okolo horúcej kaše záveje.

Video: hortenzie

Osvetlenie hortenzie strom

Nie je vhodné hortenzie zasadený strom na slnku. Ona bude trpieť nedostatkom vlahy, a budete musieť buď jej, alebo nervózny, neustále napojená vzhľadom k tomu, že nie je kvitnúť vôbec, alebo zaschne. Najlepšie je, popínavá sa bude cítiť v polotieni.

Ak máte možnosť dať ju pod ochranou stene alebo veľkým stromom na južnej strane - to bude najlepšie.

Biela hortenzie Annabelle

Reprodukcia hortenzie strom

Najjednoduchší spôsob, ako získať nové hortenzie Bush strom - priekopa výstrižky dospelých rastlín. Na jar kačíc na zem úteku, pripraviť ju na vykopal plytký žliabok v krajine a upevniť drôteným oblúkom alebo iným spôsobom - hlavná vec, ktorá vetva sa neodchyľujú od zeme. Uniknúť musieť posypeme na zem a stále napojená. Počas sezóny, bude potrebovať 2-3 krát viac naliať na hornej časti krajiny. O rok neskôr, na jar budúceho roka, bude možné zasadiť a kopať nové umiestnenie nový hortenzie Bush strom.

Množia tejto rastliny a rezne. Mimochodom, v každom prípade, čas od času budete vyzerať rezané hortenzie rezne, tak prečo nie pokúsiť sa prispôsobiť?

Kvetenstvo na Bush stromu hortenzií

Prerezávanie hortenzií strom

Ready stonky vyplývajú z vlastníkov pri prerezávaní hortenzie rastlín, takže ak chcete, aby vo svojich hortenzií a všimol si, že susedia rezané Bush - neváhajte sa opýtať pár orezaných konárov.

Hydrangea strom prerezávajú ročne. Jarné vyčistiť staré, rozbité alebo podmorzshie pre zimné vetvičky. Letorastov musia byť skrátené tak, aby mali 3 až 5 párov obličiek. Na jeseň zvädnuté kvety sú odstránené, zlomené vetvičky a malé výhonky.

Veľmi starý Bush, mnoho pochovaný v krajine, ale stratil lesk foriem, možno rezať na jeseň takmer do kufra vo výške 50 cm nad zemou. Nové výhonky objaviť v druhom roku.

zimné kytice

a ďalšie čas od času znížiť a riadne sušené súkvetia rastlín môže vytvoriť zimné kytice. Hydrangea strom je často používaný v kvetinovým vzorom pri príprave ikebana.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com