Alokaziya doma

Home AlokaziyaZo všetkých Domáce farby mojej obľúbenej rastliny s veľkými listami šťavnaté pôvodných farieb. Na rozdiel od väčšiny žien, vážim si v rastlinách nekvitnú, keď opúšťa.

Keď som videl, Alokaziya (Alocasia), uvedomil naraz - budem určite rád túto rastlinu. A kupovať to, dúfam, že ma bude milovať, ak sa cítil môj súcit a obavy. Preto ihneď po nákupe Alokaziya, ponoril som sa do štúdia pravidiel starostlivosti o ňu, a potom, už v procese tvorby našich vzťahov v práve vykonať úpravy.

obsah

vlasť Alokaziya

Hlavným poučením odo mňa informácie o tomto závode - to je to, čo potrebuje podmienky, v blízkosti prírodnej, a potom starajúca o Alokaziya byť jednoduché. A za akých podmienok táto kvetina rastie v prírode?

Alokaziya pochádza z trópov. Patrí do čeľade Araceae a rastie v dažďových pralesoch juhovýchodnej Ázie. Tam sa necháva rásť na veľkých rozmerov. V prírode existuje viac ako 70 druhov Alokaziya.

kvetina Alokaziya

Ale vo vnútornom prostredí môže rásť Nie všetky druhy. K starostlivosti o domáce Alokaziya vhodných druhov, ako sú: Alokaziya Lowy a Alokaziya Kalidora. Okrem toho, ako izbové rastliny sú pestované Alocasia cucullata, Alokaziya Sander Alokaziya zapáchajúce a niektoré ďalšie druhy. Vybral som si pre svoju kvetinovú kolekciu hybridných Alokaziya Sander - Alokaziya Polly (Alocasia Polly).

rozmery Alokaziya

Alokaziya izba je často používaný na dekoráciu interiérov tmavozelenými listami s kovovým leskom. Ich tvar je veľmi nezvyčajné a veľmi krásny, v tvare srdca listy na okraji vrúbkované, špicaté kontsom- s jasne definovanými svetlými prúžkami na tmavom pozadí.

Každý list rastie až 50 cm na dĺžku a 20 na šírku. Opustí skupinu, nevyplýva, ako v iných rastlinách. výška rastliny 50-70 cm.

Alokaziya list

Tento kvet je ľahké nájsť miesto v miestnosti, zatiaľ čo druhá Alokaziya je tak veľký, že sú vhodnejšie pre pestovanie v skleníkoch.

Ďalšou výhodou Alokaziya Poly je, že kvitne častejšie ako u iných odrôd. Avšak, kvety vo svojom malom a kalné, ako Spathiphyllum kvety, ale menšie veľkosti: malý ucho plachty.

Vlhkosti pre Alokaziya

Takže, pretože Alokaziya doma rada vlhký vzduch a hojnú zálievku, je potrebné vytvoriť pre svoje domáce trópoch. Ale ... tam sú nuansy v tejto otázke.

Vzhľadom k tomu, náš domov kúrenie regulovať sami seba, robil som všetko do svojich kvetov, vrátane Alokaziya, nie zmrazenie, nie však sušené von z tepla. V lete v miestnosti môže byť 22 až 26 ° C. Zimné by mala byť aspoň 18 až 20 ° C Navyše bolo nutné dbať na to, aby Alokaziya nie je ovplyvnený prievanom alebo extrémnym teplotám.

rastlina Alokaziya

Pokiaľ ide o osvetlenie sa Alokaziya miluje jasné svetlo, ale priame slnečné svetlo je kontraindikované.

zalievanie Alokaziya



V odbornej literatúre som sa dozvedel, že doma Alokaziya vyžadujú pravidelnú a hojnú zálievku. Je treba zalievať bránil mäkká voda. Pôda v kvetináči by mali byť vlhké, ale prebytok vody v panve, nezanechávajú - hodinu po zalievanie by mal byť vypustený. Dobrým spôsobom, ako vytvoriť požadovanú atmosféru Alokaziya - udržať ju na podnos s vlhkými kamienkami alebo keramzitu.

V prípade chronickej podmáčané pôdy koreňového systému rastlín môžu začať hniť, listy nedostávajú potrebné látky prostredníctvom nakazených koreňov vyschne a odpadávať.

Alokaziya vonku

Preto Alokaziya napojená často, ale nie príliš silno. Musíme ustupovať dýchať medzi waterings. Sprej Alokaziya potrebné na to, aby kvapôčky sú veľmi malé, ako hmla, a nie ako dážď. Okrem toho by ste mali pravidelne, aspoň raz za mesiac, umývanie listov rastlín pred prachom. Všetky ošetrenie vody by malo byť vykonané s mäkkou vodou bránil.

Pôdy a hnojenie Alokaziya

Alokaziya všetky tropické rastliny, nemá rád ťažké husté pôdy. Väčšina rastlín Alokaziya ako hlinené hustotou substrát médiá. Môžete si kúpiť substrát pre okrasných listnatých stromov a zriedi zakúpené krajiny lupeňov krajine, rašeliny pôdy alebo mäkkého dreva. Kvetináč je potrebné vziať veľké, potom korene budú dýchať a listy budú väčšie. Na jar av lete sa prostriedkom potrebným hnojenie raz za dva týždne. V zime - raz za mesiac. I používať hnojivá na báze draslík.

Presádzanie a rozmnožovanie Alokaziya

Transplantované domov Alokaziya potrebujú každý rok na jar. Hlavná vec, ktorú v tomto procese - aby nedošlo k poškodeniu koreňov rastliny. To je najlepší transplantáciu spôsob prekládky Alokaziya, takže korene hlinené miestnosti. Zrelé rastliny by mali byť repotted raz za tri roky.

Šírenie Alokaziya niekoľkými spôsobmi: osivo, delenie odnože, hľuzy, rezne dcérskej spoločnosti.

Alokaziya / Alocasia

Video: Alokaziya doma

Počas množenie semien je treba mať na pamäti, že, ako kvet, zomrie v krajine je príliš suchý, takže po výsadbe semená, postriekajú a pravidelne zalievať pôdu. Alokaziya Sadenice Dive dvakrát, a potom zasadil v malých kvetináčoch na chov. Existenciou trvalého miesta môžu byť zasadené Alokaziya veľmi mladý, keď jej korene vyplnia malý hrniec.

V reprodukčných odnože, hľuzy rastlín alebo odrezkov oddelí zodpovedajúce súčasti a zasadil v samostatnej nádobe. Pre lepšie hojenie a vytvoriť nový závod klíčenie skleníkových podmienkach.

Odrezať časť rastliny potrebujú ostré sterilné nástroje. Pracovné rukavice, ďaleko od detí a zvierat, pretože šťava z tejto rastliny je veľmi jedovaté a môžu spôsobiť vážne podráždenie v styku s pokožkou.

choroby Alokaziya

Ak Alokaziya kvet ochorie, budete okamžite všimnete: čerstvé, svetlé listy začnú slabnúť, pokryté škvŕn a suchý.

kvetina Alokaziya

Môže existovať niekoľko dôvodov: nedostatok pozornosti alebo znížiť teplotu v miestnosti, prievan a nepravidelnou zálievku - nedodržania pravidiel pre poľnohospodársku techniku ​​Alokaziya oslabuje rastlín a vedie k jeho choroby. Niekedy oslabený rastlina sa stane ľahkou korisťou pre parazity - spider mite, jose scale alebo vošky. Choré rastliny by mali byť ošetrené. Z snovacie sprej rastlinám dvakrát mydlovej tabaku s intervalom siedmich dní. C vošky Poradíte riešenie nikotín-sulfát v mydlovej vode. Môžete tiež použiť ready-made insekticídy.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com