Aucuba japonica, zlatý strom vo voľnej prírode

Video: Aucuba

Aucuba japonica, zlatý strom vo voľnej prírodePred štyrmi rokmi som si kúpil malé sadenice s dvoma listami japonská Aucuba, alebo ako sa tomu hovorí, zlatý strom. Dal ho do záhradnej zeminy, napoly zmieša s pieskom. Za rok Aucuba uvedené štyri listy. Tento nárast sa mi zdalo celkom malý, takže na jar rozhodol sa zasadiť na záhrade vedľa hortenzie v polotieni. Susedstve vybrané náhodou. Obe zalievanie rastlín, ako sú pravidelné, rovnako ako kyslé pôdy. Hortenzia hnojiť čiastočne fermentovaný infúzie divozelu (1:10), a ktoré spadajú do Aucuba. Výsledkom je, že v posledných dvoch rokoch sa stal nádherný ker až 1 m na výšku.

K lepšiemu rastlín kríky štipka z vrcholkov pravidelne. A musím povedať, že to je dobre zvyšuje korunu. Ponechaním puzdro v prvej zimy v otvorenom teréne, pokryje suchým lístím iba koreňový systém. A keď sa po chvíli som videl (pri teplote -8 stupňov.) Icy a štát ako tabule skla, myslel som si, že môj Aucuba zomrel.

Video: Videozagadka # 46 "zlatý" drevo

Ale s príchodom jari, akonáhle slnka zahreje a založil nulovou teplotu, rozmrazené listy (oni sú kožovité, lesklé), a rastlina získala svoj pôvodný vzhľad. A teraz, v predvečer zimu mám pre ňu nie je strach.

Aucuba kvety na jar s malými fialovými kvetmi na špičkách výhonov v predchádzajúcom roku. Rastlina môže byť rozšírená pomocou odrezkov, rez od mladé výhonky 10-20 cm. Zakorenenie je v piesku v pôde sú zasadené nasledujúcu jar. Všeobecne môžem povedať, že rastlina je nenáročný, dobre vhodný pre nízke svetelnej stopy.

Video: Aucuba himalájske (Aucuba himalaica) východných Himalájach

Ak ste vyrastať v miestnosti, v zime je potreba, aby ponúkol chladné miesto. V opačnom prípade je vysoká teplota a suchý vzduch môže spôsobiť straty listov. Keď stagnácie vody (chudobných odvodnenie) alebo nadmerné zavlažovanie na listoch objavujú čierne škvrny. To je obzvlášť nebezpečné v zime.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com