Transplantáciu azalky

Video: Transplantácia domácky azalky

Transplantačnej azalky.Typickou chybou nováčik pestovateľ - repot azalky, rovnako ako všetky ostatné rastliny. Táto chyba bola vyrobená, a ja, vo svojej dobe. Na konci - zo štyroch transplantovaných azalky, prežil len jeden (ešte zaujímalo, ako to urobila!).

koreňový systém azalky Má vlastnú mikroflóru, ktorá sa zvyšuje a udržuje pri živote, a zbaviť ju mikroflóry, ju odsúdiť, takmer istú smrť. Nemôžem pochopiť, prečo väčšina renomovaných tlače a online vydanie nehovorí o tom. Koniec koncov, koľko rastliny by byť uložený! No, jo ... So. Azalea rád kyslú pôdu a pôda je ideálny pre ňu - vres. V strednom pásme, ktoré si veľa miest k videniu vres pôdu? To je všetko. Ale to je celkom vhodné a ihličnatý. Veľmi veľa ctihodní kvetinárstva (vrátane, a veľmi rešpektované mňa), je odporúčané ju používať vo svojej čistej podobe. Ale nikto vysvetľuje, ako je to v "čistej forme". Už ste videli mäkkého krajine? Prečo 90% pôdy v ihličnatého lesa, polovica alebo viac - piesku alebo hliny! Chuťové raz transplantovaný azalky v tejto krajine, uvedomil som si, že musím ísť na druhú stranu. Tu je to, čo mám použiť zmes. Buď kúpiť alebo pripraviť univerzálne podklad, a vytvoriť novú azalka, že je plemeno, 1: 1 s mäkkého krajine, to je všetko. Podklad nie je tak ťažký, kyslá a veľmi výživný, kvetina azalka je šťastná a cíti sa dobre.

Na zemi jasný. Teraz najťažšie - ako vykonať upgrade pôdu a nenarušuje flóru. Pri odobratí kvetinu z hrnca s kusom, uvidíte, že korene celej pletenú com a vymazať je z toho dôvodu niektoré komplikované. To nasledujúcim spôsobom: nemáme vyčistiť celú krajinu, ale všetky rovnaké, je nutné odstrániť vrchnú vrstvu, a (mikroflóry, pamätáte?) soľ rozmetadlá Šetríme až po dobu jedného roka v pôde, a to nie je zdravé. Preto naše azalky spadnúť do vody, napríklad vo vedre, a krajina razmoknet a soli povymyvayutsya. Meniť vodu dvakrát alebo trikrát (nedoporučoval v chode), voda by mala byť čo zalievanie - teplý a brániť. V dôsledku kúpanie, mali upratať okolo jedna tretina pôdy (Nie viac!). Ďalej sa postupuje rovnako ako v manipulácii alebo čiastočnú transplantáciu.



Chcem konečne poznamenať - koreňový systém azalky na povrchu, takže hrniec pre to je lepšie, aby sa široká a hlboká. To je potrebné vziať do úvahy pred transplantáciou azalky.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com