Nepenthes (mucholapka)

Video: Top 5 mäsožravé rastliny: saratseriya, Pinguicula, Nepenthes, rosička, flycatcher

mucholapkaTento kvet je tak originálny a nie podobný ostatným, čo spôsobuje veľký záujem a obdiv všetkých, ktorí vidia to prvýkrát (a nie len prvýkrát). kvetina dravec, kuvshinochnik, mucholapka - všetko o ňom, Nepenthes! Mnohí samozrejme ste počuli o niektoré z rastlín, ktoré sú vo veľmi drsnom prostredí posunul a začal sa živia hmyzom, ale to je preto, že vo vašom meste a vidieť ju live! Faktom je, že v priebehu času zvyšuje kvetinové Nepenthes fľaštičky (malé džbány), ktoré produkujú sladký nektár s pikantnú chuť. Táto vôňa sa hrnú do drobného hmyzu, a potom sa tam zostať navždy. Aj pre mňa - pestovateľov s veľkou skúsenosťou, to bolo úžasné a veľmi vzrušujúce! Opustiť obchod bez pot Mucholapky (toto je jeden z vulgárne mien Nepenthes) Len som nemohol. Kupovať som si kúpil, a tu je, ako sa správne starať - nemal tušenie!

To bolo pred tromi rokmi, potom som kuvshinochnik zasadil v univerzálnom pôde, s použitím objemovej hlinený hrniec (a to nemožno vykonať!). Napriek, mierne povedané, "nesprávnu péčí,Nepenthes bol dokonca vojak, bol aktívne buduje listy a nereagoval na moje malé prehliadnutie. Ale tu je to drahocenné džbány z nejakého dôvodu nebola vytvorená. Zdá sa, že som robil niečo zle. Po nejakom hľadaní musel zmeniť svoj prístup k flytrap, za čo mu poďakoval mi celý kvetina "náruč" zdravé cievy, džbány.

Video: Top 10 Nezvyčajné Rastliny

Nepenthes. Starostlivosť v domácom prostredí.

Výsadba Nepenthes. Takže, choďte najprv do kvetinárstva a nájsť špeciálnu pôdu pre orchidey, ale tiež kúpiť rašelinníkov. Pot Nepenthes by mala byť vždy z plastu. V spodnej časti drenážnej vrstvy je položený veľkorysé (keramzit alebo polystyrén, ako je libo), ďalej vystúpiť na orchidea rastlín Nepenthes substrátu, a horná vrstva uvoľnené rašeliníkom. Mach na povrchu umožňujú udržiavať vysokú vlhkosť, takže potrebný priestor pre plný rozvoj dravca.

vlhkosť podpory a starostlivosti o rastliny. Práve som sa zmienil, ako kuvshinochnik rád vlhký vzduch. A nie len mokrá a veľmi vlhké. Si uvedomil, aké ťažké je pre splnenie týchto požiadaviek v mestských bytov (hlavne v zime), bála som sa na prvý pohľad, ale napriek tomu podarilo a našiel optimálnu cestu. K tomu, dať hrniec s rastlinou v inej panvici (širšie). Druhá paleta by mala byť vždy naplnená, čo výrazne zvyšuje vlhkosť. Mach na povrchu by mala byť tiež nastriekať. Možno umiestniť na hornú časť tohto ďalšieho šálky vody.

Postrek sa dobre odráža na rastline, ale je relevantná len pre obdobie rastu: keďže tvorba džbány im dostať zakázané vody! Mimochodom, po transplantácii nie je zbytočné sprej Nepenthes biostimulant niekoľkokrát.

Po transplantácii, prvé dva alebo tri mesiace s mojím "zaujímavé kvetín" nič nestalo - vyrastal ako predtým. Ale potom na okrajoch listov sa začali objavovať akési zahusťovanie, ktorý neskôr sa za pár týždňov ešte premenila v zelenej džbány. Dodržanie všetkých podmienok "pravý" o starostlivosti, ktorú dostane náhradu v podobe mini-Bush-husto plavidlá zábavy!



Glazúra. Potom, čo som počul, že Nepenthes by nemala byť napojená čistou vodou z kohútika, ale iba dažďa alebo snehu. Aj urýchliť rozptýliť tento mýtus: Vždy som používať vodu z vodovodu, ale iba teplé a usadiť. Flower nesťažuje. Letné mucholapka je veľmi citlivý na teplé sprchy: dvakrát kúpať ju za týždeň, ale jemne uzavretím balenia kontajnerov, takže sa nestanú mokrý.

Správne umiestnenie a osvetlenie. Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že Nepenthes miluje slnečné miesto! Áno, áno: je to na strane, kde je slnko priamo ohrieva kuvshinochnik, tvoril veľa kvetín, nádob, a na druhej strane - jeden. "Kvitnúce" trvá veľmi dlho, jeden džbán v priemere trvá dva až štyri mesiace, celkové meškanie 6-8 mesiacov! Bližšie k zime džbány vädnú a odpadávať, ale s príchodom jari aktívnej fázy "rodenie" pokračuje, a znova rastú. Mimochodom ... Ak chcete umiestniť kvetinu najlepšie na zavesenie ako koša rastliny. A vyzerá to veľkolepé, a džbány priestor. Pravda v tomto prípade udržať vlhkosť je ťažké, ale stojí to za to.

Termín "živým" vtáka. Tiež by som chcel poznamenať, že mucholapka domov žije dlhšie, než je uvedené v kvetinových adresárov. Takže moje tri roky a že sa nebude "zomrieť", hoci sa v literatúre uvádza: "mucholapka v byte dlhšie ako 1,5 rokov nežije" Záver: neverte všetkému, čo čítate v odkazoch, to nie je vždy pravda, radšej sa pozrite na individuálny prístup k ich farieb, metódou pokusu a omylu, môžete vytvoriť praktického sprievodcu pestovanie kvetín!

Tu spôsobom som skrotený tropické dravca. Nemožno povedať, že flytrap - kvet prostý, obyčajný, nie je ťažké pestovať, ale to, čo je zaujímavé pozorovať Nepenthes - to je isté! Funny rastlina, ktorá rovnako ako ostatné zástupcovia fauny, ktoré potrebujú ľudské starostlivosť!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com