"Mouse hyacint" - muscari

Video: DIY. Polymér hliny kvetina Muscari (modrica). Chladný keramická tutorial

Jasne modré kvety muscari arménsky Oni sa objaví v jednej z prvej záhrady. Tieto nenáročné melkolukovichnye bola moja šanca. Ale ak sa pozorne pozriete na ne, som začal pozvoľna doplniť svoju zbierku.

muscari arménsky

Rastúce muscari a starostlivosť


Muscari sú pozoruhodné pre svoju schopnosť veľmi rýchlo rastú, jeden strúčik za sezónu tvorí hniezdo. Niektorí z mojich priateľov dokonca sťažujú, že modrice Stali sa ako burina: raz zasadil - nebude vyvodzovať. Neviem, nechcem sa sťažovať ... Možno preto, že sa snažím, aby si to, skôr naopak - štart. 

Video: Myší hyacint! Muscari! Škaredý luk - King of Spring!

V podstate len rast Muscari. Na jeseň zdravých žiaroviek sú zasadené v záhrade. Winter sú vynikajúce, takže nie je vyžadované veko. Akékoľvek osobitnú starostlivosť Muscari tiež nevyžadujú: odstránenie zvädnutých kvetov, na jar robia kompost (Muscari nepáči hnojivo, ale dobre reaguje na organické), pravidelne (asi raz za tri roky) rozdeliť prerastené hniezda - to je všetko starostlivosť.

Výsadba možné a na slnečnej časti a v polotieni, napríklad pod kríkmi. Pôda musí s dobrou priepustnosťou - mokrého teplomera nie je vynosyat- vlhkosť, ktoré potrebujú len na jar, ale bez vody stagnácie. Osobitné požiadavky na pôde závodu nie je, aj keď na úrodnú pôdu bude kvitnúť hojne, trvanie a cibuľu - je väčšia.

Výberom spoločníkmi a miesto pre výsadbu modrice, že je dôležité mať na pamäti, že ich listy zomrie po odkvitnutí, takže ďalší výsadbu rastlín, ktoré bude skrývať blednutiu greeny.

Muscari rybník



Muscari v záhrade


Modré Muscari kvety expresívne všetko vo veľkých a malých skupinách. Skoro na jar účinne vystupovať proti dosiaľ kvitli kríky veľmi dobre a ich kombinácii s jasne žltej zlatovka kvitnúce. V záhonoch je vhodné ich kombinovať s bielymi a žltými narcismi, jasne červené, oranžové a žlté tulipány.

Otočil som sa, že je najúspešnejší pristátie muscari u malého rybníka, kde sa skoro na jar sa v kombinácii s rozchodník, krókusy, narcisy, hionodoksami, a potom necháva úplne skryť prerastené hostiteľa, Astilbe a Viola tricolor. Avšak pozdnetsvetuschie muscari vyzerať dobre v citrónovej trávy. Z ich vädnutie listy pôsobia rušivo a greeny väčšinu viniča a hustnú rastie vedľa konvalinky a šafran. Muscari a dobrá spoločnosť Modrá hostitelia - podporujú a dopĺňajú.

Video: muscari, alebo myšou hyacintu alebo muscari (Muscari) Sem. hyacint

modrý Spike





Druhy a odrody modrice

Muscari druhy veľa, a nie všetky z nich kvitnú skoro na jar - v apríli a tam pozdnetsvetuschie - ich kvety môžete vychutnať v druhej polovici mája - začiatkom júna. Na snímke hore je len taká odroda - froté Modrá Spike. Napriek tomu, že v katalógu uvedené, že kvitne v apríli a máji, v skutočnosti kvety sa objavujú oveľa neskôr. Patrí k najobľúbenejším pohľad - Muscari Armenian. Iné populárne odrody tohto druhu - svetlo modrá Heavenly Blue and Cantab.

Zaujímavý a biele muscari. V nižšie uvedenej fotografiu - triedy album, odvodené na základe iného druhu - Muscari racemosa.

album

Ale muscari chameleon grade Fantasy Creation, ktorý účinne pozrel v katalógu, na záhrade som nebol dojem vôbec. Oni naozaj zmeniť farbu a v plnom kvete vyzerajú dobre, ale je to celkom obvyklé. A prvé kvety majú nejaký neusporiadaný Brown-zelená. No, asi nie pre každého ...

Video: Krása na Ukrajine. Seversky Donets. Lúky. Svište. Jašterice. čmeliaky

fantasy Creation

Bohužiaľ som klíčiace cibule Muscari chocholatý - veľmi neobvyklý fialový kvet s legrační strapce na vrchole. A stále som hľadal katalóg Muscari so žltými kvetmi - Golden Fragrance grade a úžasné tmavé nevädza Muscari armeniacum, kvitnúce kvety, ktoré majú čistý biely lem (grade tmavé oči). Vo svojom vlastnom dobrým listnáče modrice, ktorá okrem iného nezvyčajné listy z tejto rastliny, ktoré dali meno mysli rôzne dvojfarebné púčiky: sú fialové spodné a horné - modrá. Takže moja kolekcia je určite doplniť!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com