Monarda nádherné aróma

Video: PAINT zázvor LETO !!! Nektár úžasné vône !!!

V našom regióne sme teraz v plnom kvete zavinutka podvojná. "Shaggy" žiarivo červené kvety v kvetinové záhony lákajú motýle. A kvalitné rastliny prekvapí svetlo ružová, lila, fialovej a dokonca aj biele kvety. Veľmi som chcel nájsť biely Monarda - ak si myslíte, obrazy, ktoré boli dodané po mne, to vyzerá nezvyčajne! Ale na obvyklú červenú je dobrá:

Flower Monarda Didyma

Aj keď, úprimne povedané, je rastlina sa mi nepáči toľko za kvety, listy veľa aróma - silná, plná, pripomínajúce mäty (alebo skôr, dokonca Melissa). Oni hovoria, že sú mäta - vzdialení príbuzní :) čaj s sušených listov Monarda - to je niečo! Preto sa v mojej záhrade vždy v obchode pre jej miesto.

Video: Flavor Monarda. Faberlik

Ďalšie čítanie, ktorý opúšťa Monarda možno použiť čerstvé šaláty a ako korenie pre varenie mäsa. Pri hybridných rastlín je však nie je tento prípad - keď sú uvádzané len pre krásu, ale nie v kulinárske účely. Som ešte príliš obmedziť čaj.

opustí Monarda

Video: Nákupy pre zdravie, Asterion, Monarda (Faberlic)

Rastúce Monarda ľahké. To môže rásť na slnku av poluteni- pôde dáva prednosť voľné, bohaté na živiny. Ak máte s ním spokojný podmienky, to darí - niekedy dokonca odporúčame obmedziť svoj rast výsadbou vo veľkom vedre bez dna.

Každé tri alebo štyri roky Bush by mal byť rozdelený. Ak tak neurobíte, nakoniec rastlina slabne, stenčuje, ochorie. Monarda pružinou rozdeliť ju, mimochodom, najrýchlejší a najspoľahlivejší spôsob, ako jeho reprodukciu.



Ale späť k starostlivosti. Monarda Didyma - voda-milujúci rastlina, takže v suchými letami už pomerne často napojená najmenej dvakrát týždenne. Na suchej vozovke sa vyvíja zle a môže dokonca zabolet- jeho hlavný nepriateľ - múčnatke. Oslabené rastliny a kvety horšie a vyzerá skôr neatraktívne. Mimochodom, kvetinové stonky by mali skrátiť čas: vyblednuté kvet Monarda tiež nemá zdobiť, vyzerá to chaotický.

Ale to snáď jedno Monarda a končí. A ak si to dať do rohu záhrady s vlhkej pôdy - napríklad pri rybníku, - a potom sa nevyžaduje zavlažovanie. Útulné, táto rastlina je tiež v prírodných prostriedkoch, na okraji drhnúť.

Video: Faberlik Partner30. bestseller " Monarda Plus"

kvitnúce Monarda

Cez jeho svetlé vzhľad, Monarda - nie je individualista)) Vyzerá to skvele v kombinácii s inými rastlinami, a to nielen záhrady, ale aj divoká. Jej partner sa zmestili vysoký Speedwell Goldenrod, šalvia, sedum prominentnej, daylilies, echinacea, červenoočko. Vzhľadom k vôni listov, ktoré mimochodom, aj keď tam je len dotyk Bush, Monarda logicky zapadajú do zloženia bylín, obohatená to s jasnými farbami. A ja chcem, aby sa pokúsili dať číslo of motherwort: i on teraz len kvitne. Podľa môjho názoru by malo dopadnúť dobre!

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com