Dicentra - zlomené srdce - výsadbu a starostlivosť

Potom, čo na trhu mesta, videl som jasne ružový kvet, ma udrel s jeho neobvyklý tvar v tvare srdca s bielou "kvapôčky" uprostred. Bolo to srdcovka nádherná. Brisk a vecný dievčatá staršie ženy nám nalákať svoje prvé ranné zákazníkov nadšene chváliť výrobok. V skutočnosti je výber farieb bol obrovský: zo skromných fialiek a svieži astry na hrdé narcisu a frézie exotické. Predaj tovaru "face": kvety vypestované v škôlkach, sadenice, stromčeky a osiva pre každú chuť a farbu. Ale videl dicentra, nemohol som odtrhnúť od kúzlo jej kvetov, srdce a listy prelamované. 

Potom, čo som zistil, že tam je legenda: krásny Jeanette zablúdila v lese a uložené, a išiel do domu svojho pohľadného mladíka na koni. Keď odišiel, pobozkal ju, pretože on sa tešil na návrat Spasiteľa. Ale po chvíli Jeanette videl ozdobený procesia na okraji obce. Bol to svadobný sprievod, a išiel dopredu jedného človeka s iným dievčaťom. Jeanette zakopol, spadol na zem, a srdce sa jej rozdeliť bolesťou. Na mieste a rozrástla Dicentra, ktoré v rôznych krajinách poeticky nazvaný "zlomené srdce", "srdce Jeannette", "kvetina srdce".

Video: Dicentra (Broken Heart). Nenáročná rastlina na tienistých miestach

dicentra pink

Samozrejme, že som chcel byť zázrak na jeho dači. Táto nenáročná trvalka výška 30 cm až 1,5 m (v závislosti na kvalite) má viac ako dvadsať záhradných odrôd. Bolo by možnosť: Ja by som to všetko kúpiť. Ale to bolo obmedzené prvýkrát v dvoch variantoch, aby videli, ako zvyknutí. 

dicentra biela

Vybral som srdcovka nádherná a Dicentra Formosa. Pri nákupe sadeníc, bol som prekvapený, učiť sa, že pred dvanástimi rokmi, táto neobvyklá kvet bol vylúčený z ruských záhrady so všetkými druhmi zámorských Exotics. Dnes Dicentra sa vrátil späť do našich krajín. Je zdobená záhrad, terénne úpravy, žije doma parapety, do zimných záhrad a podobne. Forth. A všetky druhy rastlín sú veľmi nenáročný a dobre aklimatizoval na nové miesto.

Chytil som a moja krása, všetci dospelí pastvou pre oči, a v prvom roku výsadby rozkvitol chumáčiky ružové kvetenstvo. Tento nádherný kvet osviežuje moja malá záhradka, uvítal príchod prvého jarného slnka po dlhej zime.

doba kvetu srdcovka nádherná Trvá od začiatku mája do polovice júna, dicentra krásny lahodí oku od začiatku leta do jesene. Po odkvitnutí nadzemnej časti dicentra "spí" až do budúceho jari. Niekedy je znovu kvitnú v auguste a kvitnú až do konca septembra. Takýto príjemné prekvapenie sa stane skutočným zážitkom pre celú moju rodinu.

dicentra pristátie

Dicentra - iba voda-náročná rastlina, potrebuje kanalizácie, dobre navlhčené pôdy s dostatočným množstvom humusu. Ale (!) Ak je voda stagnuje, jeho veľké korene rot rýchlo, zvážte touto výhradou, kedy budú vysadené dicentra na svojich stránkach. Dicentra na pestovanie, môžete si vybrať ľubovoľný roh záhrady. ona rýchlo začne kvitnúť na slnečnej strane, ale Bush zostáva zakrpatené. V tieni kríky silne rastie a kvety málo kvitnú neskôr, ale doba kvetu sa zvyšuje.

Dal som jej v spoločnosti pión a prvosienok, ako radil skúsených záhradkárov. Rozhodne nemal byť zahustený pristátie, a obrátil som sa úžasne krásne "kyticu" v kvetinových záhonov. Dicentra je veľmi priateľský a dostane spolu dobre s inými druhmi rastlín. som experimentoval s pivonky a prvosienok, a môj sused na chalupe terase určené pre dači dome: Dicentra vysadené tri odrody v kombinácii s Doronicum Altaja a biele narcisy. Ukázalo sa, že veľmi efektívne.

starostlivosť o Dicentra jednoduchá. Jej korene v množstvo kyslíka je potreba, takže by ste mali pravidelne uvoľniť pôdu pod kríkmi. Keď sa na jar chladné zaskočí musieť zatvoriť práve vyliahli rostochku hrubé polyetylénové fólie. Mimochodom, tak zárodky Dicentra netkanej by sa mala týkať, za účelom zabezpečenia správneho mikroklímy vnútri povlaku. Keď jej ottsvetot, vetiev režú pri korienkoch, opúšťať len veľmi málo stoniek 3-5 cm na výšku. Suché konáre vytiahnuť život z spanie rastliny, takže by mali byť odstránené na konci každej sezóny.

vynikajúci obliekania pre Dicentra sú dusík obsahujúce hnojivá, by mali hnojiť kríky v období kvetu. Skoro na jar potrebuje superfosfát, a na jeseň za každým krovím mala naliať humus a opatrne nalejeme do koreňového tinktúry Divozel (hnoj). Pri správnej starostlivosti ker rastie neobvykle, ale nikdy sa stáva burinu.

Tento kvet má rád dôslednosť - to nevyžaduje každoročné transplantáciu a krásne kvety na rovnakom mieste 5-6 rokov. Budeme nájsť iné miesto v záhrade, ktorú potreboval po tomto dátume. V Dicentra je tu jedna nevýhoda, možno - len. Bush by mal byť rozdelený každý rok alebo dva, alebo silný podzemok hnilobu a rastlina umiera. Hoci tento nedostatok môže byť identifikovaný v dôstojnosti, pretože budete mať nové závody, a nebude musieť nič kupovať každý rok, ak ste sa rozhodli spresniť dicentra iných častí vašej záhrady.

dicentra vypestované veľmi jednoduchá: delením kríky a rezne, prinajmenšom - semená. Skutočnosť, že semená kvetu je veľmi rozmarná a nie vždy rastie, a to najmä v strednom pásme. Ale ak máte stále odváža Dicentra rastú zo semien, majte na pamäti, že budete musieť pestovať v zime. Uistite sa, že starostlivo skrývať siatie povlaky.

Video: Dicentra

Myslíš, že som obmedzený iba na dva typy Dicentra? Vôbec nie. Rozhodol som sa zdobia kvety, srdce severnej strane svojho vidieckeho domu a zaistíme kvetinové hranice tienisté cesty v záhrade. Sentimentalita? Možno. Všeobecne platí, že som si kúpil ďalšie dve varianty Dicentra "zlaté slzy" a "trpaslík".
A teraz som vám povie o vlastnostiach svojich hráčov. 



Dicentra "zlaté slzy"

Video: Dicentra (Broken Heart) Pestovanie a starostlivosť jednoduché!

Dicentra zlaté slzy

Dicentra "zlaté slzy" - trváca lezenie, zdobené žlté a ružové púčiky. Kvitne od začiatku leta až do prvých mrazov a dosahuje výšku 3 metrov. On nie je vyberavý a cíti sa dobre v tieni, ale je nutná jeho podporu. Mreža, pomoc môže byť vyrobená z obyčajnej drevenej reek- na 2-3rd roku po výsadbe rastliny sú úplne stočené vetvy sa zavrie podporu.

Video: Dicentra kvety záhradné trvalky

Dicentra "trpaslík"

dicentra trpaslík

Dicentra "trpaslík", výška 15 cm, dokonale prispôsobí tieňa záhrady stromami a vysokými kríkmi. Jej kvety, srdce sa líšia jemný ružový odtieň fialovej. Listy peřenosečné, pripomínajúci papradie listy na tenké ohybné stonky, uklonil Dolu. Od tohto unikátneho trvalka môže kvetinové koberce v záhrade. A ak idete na tejto podložke, vďaka flexibilite stoniek a silný koreňový systém rastliny sa zotaví rýchlo.

Dicentra "vynikajúci"

Dicentra - zlomené srdce

Dicentra "výborný" v zatemnenej časti záhrady dorastá až do 1 metra, na slnečnej strane nie je väčšia ako 30 cm To je najviac rozmaznaný odrodové, ktorá vyžaduje pozornosť:. Takmer polosh za suchého počasia, ihneď začne chradnúť. A pereuvlazhnyat je vysoko nežiadúce, a blízkosť podzemných vôd, a to nestojí. Že také "rozmarné".

Dicentra "krásny"

Dicentra formosa

Dicentra "krásny" emigroval do Ruska zo Severnej Ameriky. Výška Bush sa pohybuje od 30 do 60 cm, v závislosti na slnečné tieň alebo vstupnej strane. Jej stonky s kvetenstvo sú oveľa vyššie ako srdcovka nádherná a plátky mierne rozšírené na základňu. Kvety sú levanduľovo pretiahnutá, elegantná, ja by som im zavolať korčuliar. doba kvitnutia: od konca mája do začiatku septembra.

Tu sú moje oddelenia, z ktorých každý - s vlastným charakterom, ale nemenej atraktívne. Všetky snahy o pestovaní Dicentra splatila stonásobne, keď sa pozriete na jeho kvitnúce kráse.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com