Moja obľúbená kvetina izba - nefrolepsis

Video: Čo je vaše obľúbené izbové rastliny

Môj prvý nefrolepsis som dostal k narodeninám pred dvoma rokmi. Vyzeralo to nádherné a ja sa snažím, aby sa o neho starať, ako najlepšie to bude možné, začal som robiť všetko tak, ako bolo napísané v krásnej knihy o záhradníctve - zalievanie každý druhý deň na 100 g vody sa nastrieka dvakrát týždenne a samozrejme transplantovaný papradie vo veľkom krásny pot. Ak ste niekedy chceli zničiť nefrolepsis neobvyklý spôsob - robiť všetko tak, ako som opísal vyššie.

Vzhľadom k mojej paprade starostlivosti takogoknizhnogo rýchlo začal strácať listy a potom celú vetvu. Dúfať, že zachrániť obľúbená kvetina, rozhodol som sa ho kŕmiť a nalial inštrukcie hnojivo. Na ranu celej mojej paprade ona bola čierna. Prežiť po kŕmení mohol len tri listu a pretože stráca mi nezostalo nič, dal som to na balkóne na východnú stranu a začala zalievať raz za týždeň. Dva mesiace papraď ožil z mojej lásky, a potom, pod spaľujúcim slnkom augusta náhle začal rásť, aj keď v takých podmienkach, že mal úplne zomrieť.

Ako to vyzerá teraz, to je vidieť na fotke. Akonáhle je teplejšie, nesiem to na rovnakom balkóne a rastie dobre tam až do neskorej jesene. V zime Odniesol som ho do miestnosti a umiestni v blízkosti západného okna. napojená I a strieka to raz týždenne, ale špičky listov v zime trochu suchej nahor. Čím viac som sa nikdy oplodnené. A aj keď chápem, že je čas to urobiť na jar, ale neviem, či by som sa odvážil zopakovať, pretože si spomenula, čo skončil nefrolepsisa naposledy.


Mimochodom, druhá vyviedol z obchodu nefrolepsis tiež na nové umiestnenie začala strácať listy. O mesiac neskôr, tento proces sa zastavil a išiel do rastu papradie. Takže, možno strata zanecháva po presune z obchodu do bytu je úplne normálne nefrolepsisov a budete musieť počkať mimo tohto obdobia.
A ak ste už dlho rastie z papradí začína černieť a rozpadať - tam je pravdepodobne príliš hojné zavlažovanie. Po zalievanie prebytočnú vodu zo zásobníka lepšie naliať, ktoré nezačali hniť koreňom tsvetka.Esli papradie nie je dostatok vody - listy žltnú. Sušiace zo špičiek listov naznačuje, príliš suchý vzduch v miestnosti, potom je potrebné zvýšiť počet sprejov.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com