Mojím snom je mať prýštec belozhilkovy

Prvýkrát som sa stretol s touto rastlinou vo vašej knižnici. Štíhly vysoký kaktus stojaci na polici a predvádzal všetky jeho svieže vlasy z lístia. Po návrate domov, prvá vec, ktorú som ozbrojený s knihami na kvetinárstvo. Ukázalo sa, pekný cudzinec vôbec a nie kaktus, ale belozhilkovy prýštec (Euphorbia leuconeura).

Stonke milkweed je veľmi podobná kaktusu - štvorboký, mierne rozširuje smerom nahor. Hrany rebier sú pokryté zamatom lemovaním malými palisty.

Listy milkweed belozhilkovogo veľké, smaragdovo zelená na dlhom listovej stopky ľahko do červena. Obvykle necháva rásť len v hornej časti rastliny, a kmeň je nahý, takže to vyzerá ako palma. Pádom listov môže žltnú a odpadávajú, a na jar rastú nové.

Kvety - nenápadný, ako bielych nití.

Ovocie - trojuholníkové okno so semenami, keď sú zrelé praskla a semená bola osiata ďaleko mimo banku.

prýštec starostlivosť

Táto rastlina je veľmi nenáročný.

Video: znalci otázky! Aký druh palmy? izbové rastliny

miesto:

Dáva prednosť svetlé miesto. V letných mesiacoch si môžete urobiť na čerstvom vzduchu, ľahko pritenit. V zime je to dobrý pocit pri izbovej teplote.

zavlažovania:

  • vzácny zimné
  • mierne leto

Video: Ľudia a starostlivosť o palma datľová

Transfúziu rastlina môže ľahko hnilobe.

hnojenie:

Video: Črepníkové palmy

  • zime nie je nutná
  • od jari do jesene raz za mesiac v každom komplexné hnojivo pre kaktusy.

Jediná vec, ktorá ma drží od nákupu až do takej krásy - jej mliečne šťavy. Rovnako ako všetky ostatné pryšec, belozhilkovy - toxický. Malo by to byť trochu bolí rastlina, pretože je z neho budú plynúť tučný belavú tekutinu. Pri styku s pokožkou a slizníc, spôsobuje chemické popáleniny a pri požití - otravu. Prítomnosť v dome detí a domácich zvierat, ktorí môžu mať záujem na kvete, ma núti ju obdivovať zvonku.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com