Fialky v krajine alebo v Pearl?

Video: Čo pôda je potrebná pre fialky

Dobrý večer!

Video: zakorenenie rezne perlitu

Myslím, že pre mnohých z vás nie je žiadnym tajomstvom, že som radšej pestovať svoje fialky na knôt v perlitu. Metóda, ktorá sa mi páči jednoduchosť, nie je treba zmiešať substrát a hlavná vec - je to dobre fialky rásť, rozvíjať rýchlo dopredu rovnakého veku v krajine a sú na dovolenke, je možné, aby bol ticho. Zo Zeme na knôty obsadené Aj lenivosť. Je nutné zvoliť zloženie substrátu, prvýkrát sledovať, nebolo by to byť v hrnci močiare a tak ďalej. V posledných rokoch sa stala landless rastlinných fialky v zmesi rašeliny a perlitu - a potom prišiel s knôty prekrytie - kreslí všetka voda vyleje takmer okamžite. Našťastie Fialochka prežil a stal som sa viac opatrný. Ale na knôty so zmesou rašeliny a perlitu, zabudol som.

Ale tam bol ďalší problém s perlitom, čo mi robilo starosti. Existuje názor, že knôt fialky sú menej pravdepodobné, množiť odrezkami. To a rozhodol sa skontrolovať pružinu. Guinea sa stala akýmsi Bludného Holanďana, ktorý bol k dispozícii v jednoduchom zeminy a perlitu v oboch zásuviek zdravé a kvitnúce v dobe vybratí rezňov. Takže, na 2. mája, vzal som vystúpiť na 2 rezne z každej zásuvky. Wick odvod mladší a menšie, takže listy sú o niečo menšie.

dali korene v rovnakom čase - cca 10 dní - 2 týždne. Presný dátum nepoviem len všimli fakt ich vzhľadu. Veľkosť koreňov bol rovnaký.

Vedľa mňa bolo trochu nezáleží na ne, takže sadenice je príliš neskoro, dňa 31. mája. Korene v krajine o niečo viac zásuviek. Všetky rezne zasadil v krajine, rovnako ako v minulom roku mal zlú skúsenosť s pristátím listami perlit na knôt. Rozhodol som sa kaziť experimentu možnej strate testu. Pretože to nie je istý, čo zabila vlani - moja chyba alebo roztoče epidémie, dorazil na tých istých listy.



Next-set listy sú umiestnené v teplichke asi 2 týždne. Vedľa teplichke vybraný veľmi malé kiddies to bolo najviac potrebné.

Dnes 5. augusta. Jeden list perlitu je žiadne deti, ale z nejakého dôvodu nebudú zaväzujú prijať. Úprimne - niekoľkokrát zaplavená alebo vysušovať vysadené z existujúcich v môj dospelý listy rastlín, dávať väčší pozor na nových odrôd. Left pot - perlit, zostávajúce dva pozemky.

Bol som celkom spokojný s výsledkom. Áno, deti pôda necháva blízko. Ale! Súčasne boli odstránené a zakorenenie ponecháva zvyšok života dospelých ružíc iné odrody. Niekoľko druhov deťmi objavil oveľa skôr Holanďan. A načasovanie vzniku a šírenia veľkostí detí v jednej triede - od niekoľkých dní až niekoľko týždňov. Rozdiel nie je významné, pokiaľ ide o mňa. Najmä s ohľadom, že deti, vylúčená z listu priamo do perlitu výrazne knôt prekonať rast a rozvoj detí v krajine. Tu je príklad Grade Winter Ice, vylúčená z materského listu v jednom dni.

Rozety vyzerajú veľmi dobre, mám novú epidémiu kliešťov nedotravila minule. Napriek tomu je výsledok je zrejmý. Zásuvka v krajine ešte len začína premeniť predjedlo, zatiaľ čo ja čakám na knôt farieb v najbližších niekoľkých týždňoch, puky sú už veľké. Pre dobrý, povedal som, že kliešť predtým, a ona rozkvitla na jar. Pretože v tejto podobe je apríl, ale nechcel som dávať pozor na zastavenie rastu niektorých odrôd, ešte nezačala klásť oveľa väčšiu časť zbierky.

Zistiť, ako sa za rovnakých podmienok a starostlivosti bude rozvíjať a rásť deti sa nebude. Aj a tak 3 zásuvky Holanďan gromny škôlky. Tu je len malá časť z nich (mnohé z nich už presunul do kúpeľa pre liečbu kliešťov). A to všetko pod policou - lístie a listy opäť opustí. Kúpiť na jar tohto roku, pritaschennye s expozíciou fialiek a niektoré z mojich starých odrôd. Ak sa niekto chcieť pokračovať vo svojom experimente, a zároveň získať krásne, bohato kvitnúce odrody - písať.

Video: Neobvyklý spôsob zakorenenie fialové listy (metóda Moscow) bez pôdy

Výsledky. Budem postupne previesť celú zbierku na perlit. Avšak, to nie je rýchly, bude musieť vyrásť nové deti. Skontrolujte, či tam bude dospelého ružice keď umyť korene a dať v neznámom prostredí, ja nechcem. Mimochodom, na jar transplantované mierne užší veľké (nie o moc mladšie ako malú zimné ľadu) deti od Zeme do perlitu. Aj neprijali výsledok, deti prispôsobené oveľa dlhšie, ťahanie zlú vodu, zakrpatené a chlorotické. Včera vyšplhal do hrnca jedného z nich - všetky korene, ktoré boli uschlo počas transplantácie a rastú nové dieťa. Teraz je to oveľa lepšie, koreň je zdravý, silný a začína splietať knôt. Myslím, že v tejto skvelej zásluhy HB liekov, ktoré v poslednej dobe ovládal všetky ich kvetov. Avšak, závery pre seba sdelala.Teper výsadbu na knôt iba priamo s materskou listu.

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno
© 2022 ProSadGuru.com